ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

امکان سنجی نقش پذیری ایستگاه مترو به عنوان مرکز پایدار محله مسکونی در دفاع غیرعامل شهری1

Year: 1398
COI: NCCE11_309
Language: PersianView: 212
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مرتضی مجیدی - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری، دانشگاه کاشان
علی عمرانی پور - عضو هیئت علمی دانشگاه کاشان، دانشکده معماری و هنر
سیدبهشید حسینی - عضو هیئت علمی دانشگاه هنر تهران، دانشکده معماری و شهرسازی

Abstract:

جنگها و حوادث تروریستی از مهمترین عوامل تهدیدکننده زندگی انسانها می باشند که تلفات جانی و مالی بسیاری را موجب شده، تاسیسات، تجهیزات و ساختمانها را ویران کرده و هزینه های اقتصادی و اجتماعی جبران ناپذیری را به بار آوردهاند. با توجه به حمله دشمن به شهرها در جریان جنگها، پایداری شهرها بهعنوان مراکز مادی و انسانی بسیار حائز اهمیت است. گستردگی ابعاد تغییر در ماهیت مسائل شهری و پیچیدگی این مسائل توجه به سطوح خرد را ضروری ساخته است، بهگونهای که میتوان با ایجاد پایداری در محله، پایداری شهر را نیز تامین نمود. مرکز محله ها از گذشته تا به امروز نقش بیبدیلی در پایداری محله ها و مدیریت بحرانها ایفا نموده اند. امروزه ایستگاه های مترو با توجه به استفاده قابل توجه شهروندان از آنها و گستردگی در نقاط مختلف شهر از مراکز محله مهم محسوب میشوند. هدف از انجام این پژوهش بررسی ویژگیهای کالبدی ایستگاه مترو به منظور ایجاد یک مرکز محله پایدار و پویا است. در این پژوهش با استفاده از مطالعات کتابخانه ای و روش توصیفی تحلیلی ابتدا با توجه به تهدیدات غالب، تجارب گذشته در مواجه با تهدیدات و ملاحظات پدافند غیرعامل، شرایط ایجاد محله پایدار ارائه میشود. سپس ویژگیهای کالبدی ایستگاه مترو به عنوان یک مرکز محله استخراج میشود و با توجه شرایط پایداری محله، امکان تبدیل آن به یک مرکز محله پایدار و پویا مورد بررسی قرار میگیرد. نتایج پژوهش حاکی از آن است که با توجه به ویژگیهای کالبدی ایستگاه مترو و مالحظات پدافند غیرعامل امکان دومنظوره سازی کاربری ایستگاه مترو فراهم میگردد و ضمن ایجاد یک مرکز محله پایدار و پویا، پایداری محله و شهر نیز تامین میشود.

Keywords:

ایستگاه مترو، مرکز محله، پایداری، دفاع غیرعامل.

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCCE11_309. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/918065/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مجیدی، مرتضی و عمرانی پور، علی و حسینی، سیدبهشید،1398،امکان سنجی نقش پذیری ایستگاه مترو به عنوان مرکز پایدار محله مسکونی در دفاع غیرعامل شهری1،Eleventh National Congress on Civil Engineering،Shiraz،،،https://civilica.com/doc/918065

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 5,847
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support