ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی و اعتبارسنجی برنامه درسی آموزش خانواده مبتنی بر پیشگیری از آسیب پذیری جنسی کودکان با تاکید بر آموزه های اسلامی

Year: 1398
COI: ESCONF04_135
Language: PersianView: 233
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه پاکپور - دانشجو دکتری برنامه ریزی درسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک
فائزه ناطقی - استاد دانشگاه رشته علوم تربیتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک

Abstract:

برنامه درسی به عنوان مجموعه ی نظام یافته ای از تجویزهای تربیتی بر پایه مبانی منسجم(توصیفی) طراحی می شود.هر قدر توصیف ها منطقی تر،اصولی تر و منسجم تر باشد،تجویزهای استخراج شده کارگشا تر،شفاف تر و منطقی تر خواهد بود. مساله تربیت جنسی از مسائل مهمی است که توجه اولیا و مربیان و دیگر متولیان امر تربیت را به خود مشغول ساخته است ؛ به گونه ای که کارشناسان امور تربیتی را بر آن داشته تا در زمینه مزبور به تحقیق بپردازند و دیدگاه های کاربردی ارائه دهند.صاحب نظران تربیتی معتقدند که تربیت انسان در زمینه جنسی،بخشی از تربیت او را تشکیل می دهد. یکی از موضوعاتی که همواره در محیط مدرسه و مخصوصا در خانواده باید مورد توجه واقع شود مسئله تربیت جنسی کودکان است؛ اما با وجود اهمیتی که دارد تلاش چندانی در راستای آموزش آن صورت نگرفته است. یکی از دلایل آن به نظر میرسد آگاهی اندک والدین و مربیان از اهمیت تربیت جنسی است. نکته اساسی در اینجا این است که هم خانواده و هم مدرسه در تربیت جنسی کودکان موثر هستند، اما والدین و مربیان اطلاعات و توانمندی کافی برای تربیت جنسی دانش آموزان را دارا نیستند (فرمیهنی فراهانی، .(1383لذا به منظور ارائه الگوی مطلوب برنامه درسی تربیت جنسی از منابع متعددی ازجمله،پژوهش ها،تالیفات،اسناد کتابخانه ای ونظر متخصصان استفاده شده است.براساس اطلاعات بدست آمده از منابع مذکورالگوی مطلوب برنامه درسی در خصوص تربیت جنسی برای اولیا و مربیان مدارس استخراج گردید و جهت اعتبار سنجی الگوی پیشنهادی از نظر متخصصان مرتبط استفاده شده است.از این رو پژوهش پیش رو در صدد تبیین آن است که یک تربیت ایده آل جنسی در برنامه درسی اولیا و مربیان برچه مبانی و مستنداتی استوار است و در راستای حمایت از سلامت روحی کودکان، قواعد و راهکارهای تامین کننده سلامت روحی و امنیت جنسی آن هم بر اساس باورهای دینی و اسلامی آنان کدامند

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ESCONF04_135. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/919476/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پاکپور، فاطمه و ناطقی، فائزه،1398،طراحی و اعتبارسنجی برنامه درسی آموزش خانواده مبتنی بر پیشگیری از آسیب پذیری جنسی کودکان با تاکید بر آموزه های اسلامی،The 4rd International Conference on Advanced Research in the Field of Education, Psychology and Social Studies of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/919476

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 6,919
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support