ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تعلیم و تربیت در اسلام

Year: 1398
COI: HPCONF03_243
Language: PersianView: 132
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سعیده زارع بیدکی - دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته تکنولوژی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

Abstract:

در تعلیم و تربیت اسلامی، تربیت انسان کامل با بهره گیری از معارف دینی امکانپذیر است. موفقیت نظامهای آموزشی،مستلزم توجه به آموزه های وحیانی است. از نگاه شریعت اسلامی انسان مجموعهای از استعدادهای بالقوه است که برای به فعلیت در آوردن این استعدادها و تواناییها، نیازمند تعلیم و تربیت است. آنچه هدف تعلیم و تربیت اسلامی است، حقیقت جویی و حصول رستگاری است و این مساله جز از طریق تعلم و تعقل در کنار تزکیه حاصل نمیشود. از نگاه اسلام رشد عقلانی به موازات رشد اخلاقی صورت میگیرد و به تعبیری این دو لازم و ملزوم یکدیگرند. بدون شک تعلیم و تربیت اسلامی نظامی جامع و کامل است که تمام ابعاد وجودی انسان را مورد توجه قرار داده است . در فرآیند تعلیم و تربیت اسلامی جسم و روان، حیات دنیوی و اخروی، جامعه و فرد باید به یک میزان پرورش یابند و هیچ یک نباید به بهای دیگری نادیده گرفته شود. تعلیم و تربیت یکی از مهمترین مسائل و دغدغه های فکری بشر در تمام طول زندگی است و موضوعی است که در هیچ مقطعی از زندگی توقف نمی یابد. این مسئله از آغاز زندگی بشر، که انسان های اولیه بدنبال آموختن بوده اند و اینکه چگونه رفتار کنند، وجود داشته و تا زمان حال و در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

Keywords:

تعلیم، تربیت، هدف، اسلامی

Paper COI Code

This Paper COI Code is HPCONF03_243. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/919901/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زارع بیدکی، سعیده،1398،تعلیم و تربیت در اسلام،Third International Conference on Innovation and Research in Educational Sciences, Management and Psychology،Tehran،،،https://civilica.com/doc/919901

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,114
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support