ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

انقلابی نوین در پایگاه داده های اطلاعاتی مبتنی بر بلاک چین( زنجیره بلوکی )

Year: 1398
COI: BEACONF01_102
Language: PersianView: 1,387
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی ابطحی - استادیار گروه مدیریت، واحد مرودشت، دانشگاه آزاد اسلامی، مرودشت، ایران
آمنه رئیس زاده - دانشجوی دکتری حسابداری،دانشگاه آزاد اسلامی ،واحد بوشهر،بوشهر ،ایران
معصومه رئیس زاده - کارشناسی ارشد مهندسی صنایع ، گرایش مدیریت پروژه ، دانشگاه غیرانتفاعی زند ، شیراز ،ایران

Abstract:

بلاک چین یا زنجیره بلوکی 1پایگاه داده توزیع شده و مبتنی بر اجماع است که به صورت مستمر فهرستی از رکوردها را که هرکدام به گزینه های قبلی فهرست ارجاع میدهند را حفظ میکند و بدین وسیله در مقابله با تضعیف یا بازنگری غیرمجاز تقویت میشود. زنجیره بلوکی خود زیربخشی از فناوریهای دفترکل توزیع شده2 است. زنجیره بلوکی شکلی از معماریهای داده مورد استفاده در فناوری دفاترکل توزیع شده است که در آن سوابق تراکنشها در زنجیره های متصل به یکدیگر ذخیره میشوند .در این فناوری با وجود کاربران متعددی که بهطور همزمان داده هایی را ثبت و اصلاح میکنند و ممکن است که آن داده ها با هم تداخل داشته باشند، شبکه قادر به حفظ یکپارچگی محتوای پایگاه دادهاست. با توجه به ساختار دادهای رمزنگاری شده که بلاک چین دارا میباشد یکپارچگی بدون هیچ کنترلکننده مرکزی حفظ میشود.این امر در سیستم های یکپارچه اطلاعاتی کاربرد فراوان دارد بخصوص در سیستم های اطلاعات مالی و حسابداری است که چند کاربر به طور همزمان تولید کننده اطلاعات سیستم از بخشهای و مناطق مختلف می باشند . و از سویی دیگر مصرف کنندگان اطلاعات نیز در این راستا حرکت می کنند . در واقع بلاک چین یک فناوری غیرمتمرکز است. هر چیزی که روی آن اتفاق میافتد، حاصل از عملکرد شبکه به عنوان یک کل است در مقاله حاضر با نگاه کتابخانه ای به بررسی مفهوم بلاک چین یا زنجیره بلوکی پرداخته شده است و کاربرد آن در حوزه های مختلف مورد بررسی قرار می گیرد .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is BEACONF01_102. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/920421/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ابطحی، مهدی و رئیس زاده، آمنه و رئیس زاده، معصومه،1398،انقلابی نوین در پایگاه داده های اطلاعاتی مبتنی بر بلاک چین( زنجیره بلوکی )،First National Conference on Business, Entrepreneurship and Accounting،Tehran،https://civilica.com/doc/920421

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 5,456
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support