ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی و انتخاب تامین کننده برتر فناوری توربین های برق نیروگاهی با استفاده از روش ترکیبی تصمیم گیری چندمعیاره لینمپ و واسپاس (مطالعه موردی شرکت عامران افق)

Year: 1397
COI: ICMFS02_024
Language: PersianView: 311
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علیرضا هرمان - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران، دانشگاه غیرانتفاعی ایوانکی ،ایوانکی ، ایران
سیدعباس کاظمی - دانشیار گروه مهندسی صنایع، دانشگاه غیرانتفاعی ایوانکی، ایوانکی، ایران
حسین اقبالی - مربی گروه مهندسی صنایع، دانشگاه غیرانتفاعی ایوانکی، ایوانکی، ایران

Abstract:

امروزه انتخاب بهترین تامین کننده از میان شمار تامین کنندگان یکی از مهم ترین مسائل برای شرکت های خریدار محصولات و خدمات می باشد زیرا که می تواند به عنوان عاملی موثر برای بقا در محیط رقابت به حساب آید.بدیهی است که ارائه هر گونه کیفیت و خدمات نامطلوب از سوی تامین کنندگان به سازمان ها و شرکت ها، مانند موجی به مشتریان نهایی منتقل خواهد شد. باید توجه داشت که در مدل های سنتی معیارهای متفاوت و متعددی در تحلیل و آنالیز دخیل هستند که خود، فرآیند تصمیم گیری را برای مدیران پیچیده می کند. در نتیجه امروزه مدیران از تکنیک های جدید همچون مدل تصمیم گیری چند معیاره برای انتخاب و اتخاذ بهترین تصمیم استفاده می نمایند .در این پژوهش از ترکیب روش های تصمیم گیری چند معیاره برای انتخاب برترین تامین کننده توربین های گازی نیروگاهی در شرکت عامران افق استفاده شده است. در مرحله نخست با استفاده از مطالعات کتابخانه ای معیارهای اولیه مورد نیاز جهت انتخاب شناسایی گردید و برمبنای روش اجتماع نظر شاخص های نهایی تعیین شد. سپس از بین روش های گوناگونی که در حوزه تصمیم گیری با شاخص های چند گانه وجود دارد، سعی گردید تا با بهره مندی از روش برنامه ریزی ریاضی LINMAP وزن شاخص های موثر در انتخاب تامین کننده گان تعیین شده و پس از آن با بهره مندی از روش نوین WASPAS تامین کنندگان ارزیابی شده و برترین تامین کننده انتخاب گردید. نتایج نشان داد که با استفاده از روش مذکور گروه مپنا به عنوان برترین تامین کننده توربین های گازی نیروگاهی انتخاب شده و به ترتیب شرکت های آنسالدو، جنرال الکتریک، کنسرسیوم میتسوبیشی هیتاچی و زیمنس و در رتبه های - 2 الی 5 قرار گرفتند. لازم به ذکر است روش مورد استفاده در این پژوهش برای تمامی شرکت های مهندسی مشاور و مدیریت پروژه های EPC در امور نیروگاهی کاربرد خواهد داشت

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICMFS02_024. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/920790/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
هرمان، علیرضا و کاظمی، سیدعباس و اقبالی، حسین،1397،ارزیابی و انتخاب تامین کننده برتر فناوری توربین های برق نیروگاهی با استفاده از روش ترکیبی تصمیم گیری چندمعیاره لینمپ و واسپاس (مطالعه موردی شرکت عامران افق)،Second National Management Conference and Fuzzy Systems،Eyvanekey،https://civilica.com/doc/920790

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 1,154
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support