ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آنالیز پایداری دیواره چاه های قائم و افقی

Year: 1397
COI: NPGC03_030
Language: PersianView: 323
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فرامرز اباذری - کارشناسی ارشد مهندسی نفت، دانشگاه شهید باهنر کرمان
حسین جلالی فر - استاد بخش مهندسی نفت، دانشگاه شهید باهنر کرمان

Abstract:

پایداری دیواره چاه در صنعت حفاری نفت و گاز از اهمیت بسیاری برخوردار است و مشکلات ناشی از ناپایداری چاه سالیانه میلیاردها دلار خسارت بر این صنعت به بار می آورد. ولی با به کارگیری مدل های مکانیک سنگی و ژئومکانیکی می توان این مشکلات را به طور چشمگیری کاهش داد. پایداری چاه در حین حفاری و بعد از تکمیل نیز باید به طورکامل مورد توجه باشد. از اهداف این تحقیق مقایسه معیارهای مختلف شکست سنگ و بررسی قابلیت اعتماد آنها در پایداری چاههای نفت )انحرافی و قائم( می باشد، تا از آنها به منظور تعیین بهترین جهت چاه و فشار بهینه گل استفاده شود. معیار موگی-کلمب از بین معیارهای مورد استفاده در این تحقیق، حداقل فشار و چگالی گل بیشتری را پیش بینی می کنند. همچنین در این تحقیق از روش المان مرزی برای تخمین فشار و وزن گل مورد نیاز برای جلوگیری از ریزش چاه استفاده شده است. اطلاعات و داده های مورد نیاز آن از میدان نفتی کوپال گرفته شده است. به دلیل اهمیت بالای تعیین توزیع تنش در اطراف چاه در شرایط متعدد مانند زمان حفاری، حین تولید و تزریق، به دست آوردن توزیع تنش و محاسبه راحت و سریع فشار و وزن گل بحرانی مورد نیاز در این تحقیق پرداخته شده است. سپس به منظور نشان دادن صحت نتایج حاصل از مدل های تحلیلی و بررسی پایداری چاه در حالت های مختلف عمودی، افقی و انحرافی، خروجی های مدل های تحلیلی توسط روش المان بندیمرزی شبیه سازی شد. نتیجه اینکه بکارگیری همزمان این دو روش کمک قابل توجهی به پیش بینی پایداری چاه در حین حفاری خواهد کرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NPGC03_030. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/923114/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اباذری، فرامرز و جلالی فر، حسین،1397،آنالیز پایداری دیواره چاه های قائم و افقی،3rd National Conference on petroleum geomechanics ،Tehran،https://civilica.com/doc/923114

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 16,912
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support