ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تجارب جهانی تنوع تولید در نواحی روستایی

Year: 1397
COI: IAGRP02_013
Language: PersianView: 185
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

آتوسا بختیاری - کادر علمی موسسه پژوهشهای برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی
الهام باریکانی - عضو هیئت علمی موسسه پژوهشهای برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی

Abstract:

تاثیر کشاورزی بر جوامع، اقتصاد و محیط زیست روستایی و به طور کلی جایگاه آن در اقتصاد در حال تغییر است. افزایش جمعیت جهان و بالا رفتن قیمت محصولات کشاورزی گویای اهمیت امنیت غذایی و بخش کشاورزی در آینده میباشد. پاسخ منطقی به این تغییرات اقتصادی این است که افرادی که در مزارع مشغول به کار هستند برای افزایش درآمد خانوار از منابعی به غیر از تولیدات کشاورزی استفاده نمایند. تنوع در کشاورزی چشم انداز گستردهای برای بهبود کارآیی اقتصادی در بسیاری از فعالیتهای مزرعه و به نوبه خود کاهش وابستگی آنها در تولید محصولات کشاورزی با استفاده از ابزارهای مالی حمایتی دولت است. درهمه کشورها و با توجه به تعاریفی که از تنوع دارند هدف اصلی تنوع فعالیت، ایجاد ثبات دردرآمد مزرعه و بهبود ارتباطات مزرعه با فعالیتهای اقتصادی مختلف است. در این مطالعه با بررسی تجارب کشورهای مختلف جهان به شیوه کتابخانه ای در خصوص تنوع در تولید روستایی، مشخص گردید که با وجود پیشینه ناهمگن کشورهای مورد مطالعه در این پژوهش، سیاستها و روشهای اتخاذ شده آنها در خصوص تنوع کشت به طور عام منجر به رشد اقتصادی، امنیت غذایی و کاهش فقر گردیده است. نتایج حاصل از مطالعه نشان دهنده رابطه تقویت کننده میان توسعه کشاورزی و سایر بخشهای اقتصاد است. در مراحل اولیه توسعه، کشاورزی نقش حمایتی برای رشد اقتصادی دارد وپس از آن این بخش به رشد سریع اقتصادی کمک کرده است. با استفاده از این نتایج میتوان مجموعه جدیدی از سیاستهای خلاقانه و راهبردهای لازم برای توسعه اقتصادی پایدار، حفاظت از محیط زیست و کاهش فقر نواحی روستایی را تدارک دید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IAGRP02_013. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/923171/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بختیاری، آتوسا و باریکانی، الهام،1397،بررسی تجارب جهانی تنوع تولید در نواحی روستایی،The Second National Conference on Iran Sustainable Rural Development،Tehran،https://civilica.com/doc/923171

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support