ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اثر آب و هوا در توسعه اقتصاد گردشگری روستایی در استان گیلان

Year: 1397
COI: IAGRP02_023
Language: PersianView: 217
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهرا حجازی زاده - استاد اقلیم شناسی، دانشکده علوم جغرافیایی، دانشگاه خوارزمی، تهران، ایران
مهدی شفقتی - دکتری آب و هواشناسی، دانشکده علوم جغرافیایی دانشگاه خوارزمی، تهران، ایران

Abstract:

یکی از راهبردهایی که اخیرا در اغلب کشورهای جهان مورد توجه قرار گرفته است و نتایج مثبتی هم به همراه داشته است،توسعه و گسترش گردشگری در نواحی روستایی است که دارای پتانسیل های لازم می باشند. گردشگری روستایی شامل فعالیت های متنوعی است که گردشگران در نواحی روستایی انجام می دهند. گردشگری روستایی میتواند موجب رشد اقتصادی، ایجاد تنوع و ثبات در اشتغال، پویایی تجارت و صنایع، گسترش فرصتهایی برای افزایش درآمد به صورت فعالیت های چندگانه، ایجاد بازارهای جدید برای محصولات کشاورزی ومبنای گسترش یک اقتصاد پویای منطقه ای را سبب شود.گیلان در پهنه جغرافیایی ایران از جهات گوناگون موقعیت و جایگاه پرارزشی در زمینه ی گردشگری دارد. ویژگی های جغرافیایی و اقتصادی خاص گیلان به همراه یادمان های باستانی، تاریخی، مذهبی و فرهنگی آن، این ناحیه از خاک ایران را از اهمیت و اعتبار ویژگی ای از جهت گردشگری برخوردار ساخته و آن را به یک کانون بزرگ گردشگری در ایران تبدیل نموده است. هدف اصلی این پژوهش برنامه ریزی برای تطبیق با شرایط موجود با استفاده از پتانسیل های اقلیمی در استان مذکور و در راستای توسعه صنعت گردشگری روستایی در استان گیلان می باشد. تحقیق حاضر از نوع کاربردی بوده و روش آن به شیوه توصیفی – تحلیلی می باشد. در این مقاله با استفاده از روش طبقه بندی اقلیمی و با استفاده از مدل اقلیم گردشگری TCI استان پهنه بندی اقلیمی گردید و نیز شناخت پتانسیلها و ایده های نوین و ارائه راهبردها و راهکارهای لازم جهت توسعه گردشگری روستایی در منطقه مورد مطالعه میباشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IAGRP02_023. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/923181/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حجازی زاده، زهرا و شفقتی، مهدی،1397،اثر آب و هوا در توسعه اقتصاد گردشگری روستایی در استان گیلان،The Second National Conference on Iran Sustainable Rural Development،Tehran،https://civilica.com/doc/923181

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 11,703
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support