ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر اقامتگاه های بوم گردی بر توسعه روستایی

Year: 1397
COI: IAGRP02_035
Language: PersianView: 1,210
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدرضا رضوانی - استاد جغرافیا و برنامه ریزی روستایی، دانشگاه تهران، تهران، ایران
ثریا عزیزی - دانشجوی دکتری جغرافیا و برنامه ریزی روستایی، دانشگاه تربیت مدرس، تهران، ایران

Abstract:

یکی از موضوعاتی که برخی کشورها در دو دهه اخیر برای گردشگری به آن توجه کردهاند، توجه به هویت و حفظ ساختارهای بومی در حوزه گردشگری بوده که توسعه بومگردی هم در همین راستا بوده است. اکوتوریسم (بوم گردی) میتواند فرصتهای بسیاری را برای کسب و کارهای کوچک خانوادگی ایجاد میکند که بیشتر آنها، روابط مستقیم و متقابل میزبان و مهمان را در خانه و املاک خانواده گردشگرپذیر امکان پذیر می سازد. این حضور و مشارکت از سوی خانواده، برای تجربه و رضایت گردشگر و همچنین برای توسعه پایدار مقصد و جامعه محلی، امری بسیار حیاتی است. یکی از کسب و کارهای کوچک گردشگری که از سال 1994 میلادی به جهانیان معرفی شده و در چند سال گذشته در ایران در حال گسترش است، ایجاد و توسعه اقامتگاه های بوم گردی است. هدف پژوهش حاضر شناسایی آثار ایجاد اقامتگاه های بوم گردی در توسعه مناطق روستایی است.روش پژوهش حاضر به روش توصیفی و مبتنی بر روش شناسی تفسیری میباشد. جمع آوری اطلاعات نیز به روش کتابخانه ای و اسنادی و متکی بر یافته های تحقیق کتابخانهای است که از طریق گردآوری اطلاعات کتابخانهای صورت پذیرفته است. نتایج تحقیق نشان می دهد اقامتگاه های بومگردی میتوانند علاوه بر ایجاد درآمد برای روستاییان و جلوگیری از مهاجرت آنان به احیاء سنن قدیمی و همچنین حفظ و نگهداری آثار باستانی و حفاظت از طبیعت کمک شایانی داشته باشد. بنابراین ایجاد اقامتگاه های بومگردی در مناطق روستایی در صورت مدیریت صحیح آن به لحاظ اقتصادی، اجتماعی، کالبدی و زیست محیطی می تواند در توسعه مناطق روستایی موثر باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IAGRP02_035. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/923193/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رضوانی، محمدرضا و عزیزی، ثریا،1397،تاثیر اقامتگاه های بوم گردی بر توسعه روستایی،The Second National Conference on Iran Sustainable Rural Development،Tehran،https://civilica.com/doc/923193

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 67,801
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support