ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی مسئولیت اجتماعی نهادها و سازمانهای مرتبط با توسعه روستایی در رابطه با اشتغال پایدار

Year: 1397
COI: IAGRP02_059
Language: PersianView: 153
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شیما عمیدی - دانشجوی دکتری جغرافیا و برنامه ریزی روستایی دانشگاه تهران
معصومه قربانی - دانشجوی دکتری جغرافیا و برنامه ریزی روستایی دانشگاه تهران

Abstract:

روستاها از ابتدای تاریخ بشر تاکنون همواره به عنوان کانون تولید و اشتغال در سایر کشورهای جهان مطرح بوده اندو با گسترش فعالیت های اقتصادی، توسعه روستا متناسب با توسعه بخش های مختلف کشاورزی، صنعت و خدمات نیز در دستور کار دولت ها قرار گرفته است. به طوریکه، توسعه روستا در بسیار از کشورها منجر به توسعه کارآفرینی، اشتغال زایی، توسعه صنعتی و ایجاد ارزش افزوده بالا برای آنها شده است و توانسته اند از مسیر توسعه روستایی به رشد و توسعه اقتصادی دست یابند، چراکه، با این باور که توسعه واقعی بدون توسعه روستایی امکان پذیر نیست، برنامه ها و راهبردهای مدون و منسجمی را برای استفاده از ظرفیت روستاها در اقتصاد خود تدوین و اجرا کرده اند. در ایران نیز، اقتصاد روستا همواره جزء لاینفک اقتصاد کشور بوده و سهم عمده ای از رشد اقتصادی متاثر از اقتصاد روستایی به خصوص در حوزه کشاورزی بوده است؛ اما تاکنون سیاست های واحد و منسجمی برای استفاده از تمام ظرفیت روستاها در حوزه های صنعتی و خدماتی در کنار کشاورزی وجود نداشته است با توجه به مباحث مطرح شده و ضرورت پاسخگویی به نیازهای روستائیان، این مطالعه با هدف ارزیابی مسئولیت اجتماعی نهادها و سازمان های متولی در رابطه با اشتغال روستایی به صورت تحلیلی مروری با استناد به مطالعات انجام شده، صورت پذیرفته است. نتایج مطالعه نشان داد اشتغال زایی در بخش روستائی مستلزم پاسخگو بودن سازمان های متولی نسبت به عملکرد حود و شناسایی نقاط قوت و ضعف برنامه های توسعه ای سازمان ها در حوزه اشتغال روستایی می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IAGRP02_059. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/923217/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عمیدی، شیما و قربانی، معصومه،1397،ارزیابی مسئولیت اجتماعی نهادها و سازمانهای مرتبط با توسعه روستایی در رابطه با اشتغال پایدار،The Second National Conference on Iran Sustainable Rural Development،Tehran،https://civilica.com/doc/923217

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 68,023
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support