ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بهینه سازی زنجیره تامین معکوس به منظور جمع آوری و دفع پسماندهای پزشکی

Year: 1398
COI: ICIORS12_038
Language: PersianView: 328
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سعید کارگر - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، بابل ایران
محمدمهدی پایدار - استادیار گروه مهندسی صنایع، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
عبدالستار صفائی - استادیار گروه مهندسی صنایع، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

Abstract:

با افزایش جمعیت و پیشرفت شهرنشینی، تولید پسماندهای پزشکی توسط بیمارستان ها و مراکز بهداشتی سیر فزاینده ای به خود گرفته و باعث بحران های جدی بهداشتی و زیست محیطی گردیده است که دامنه و شدت آن به سرعت در حال افزایش است. برای حل این معضل نیاز به مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی می باشد. اگرچه پسماند تولیدشده از موسسات بهداشتی نسبت به دیگر پسماندها سهم بسیار کمتری را به خود اختصاص می دهد، اما بیشترین خطر را در بین همه گروه های پسماند دارد. علاوه بر این، فرایندهای موجود در بی خطرسازی و دفع نیز می تواند یک مسئله مهم در زمینه مدیریت هزینه ها باشد؛ بنابراین وجود یک سیستم کارآمد برای مدیریت زنجیره تامین معکوس پسماندهای پزشکی امری واجب تلقی می گردد. این مقاله مدلی را جهت پسماند زنجیره تامین معکوس برای جمع آوری و دفع پسماند موسسات بهداشتی شهرستان بابل را ارائه می دهد. در این مقاله تعداد و مکان تسهیلات از انواع مختلف و میزان جریان پسماند بین آنها به صورتی که هزینه ها حداقل شود مشخص می گردد.

Keywords:

بیمارستان ها، مراکز بهداشتی، زنجیره تامین معکوس، پسماندهای پزشکی

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICIORS12_038. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/923497/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کارگر، سعید و پایدار، محمدمهدی و صفائی، عبدالستار،1398،بهینه سازی زنجیره تامین معکوس به منظور جمع آوری و دفع پسماندهای پزشکی،The 12th International Conference of Iranian Operations Research Society،Babolsar،،،https://civilica.com/doc/923497

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 5,841
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support