ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بهینه سازی برنامه ریزی زمان بندی بیماران در مرکز رادیوتراپی تحت عدم قطعیت

Year: 1398
COI: ICIORS12_116
Language: PersianView: 318
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سید محمد تقی فاطمی قمی - استاد گروه مهندسی صنایع، دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)
هانیه باقری - دانشجوی کارشناسی ارشد، مهندسی صنایع ، دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)

Abstract:

با پیشرفت تکنولوژی و رشد جمعیت، برنامه ریزی منظم و دسترسی به موقع و با کیفیت بالا به مراقبت های پزشکی از نیازهای ضروری امروز به شمار می رود. حجم بالای تقاضا در مراکز پزشکی باعث به وجود آمدن صف های طولانی می شود. این وضعیت زمانی بحرانی می شود که با بیماریه ای حادی مانند سرطان روبرو هستیم. پس کیفیت سرویس دهی به این بیماران دغدغه ای مهم و حیاتی است.در این شرایط اولین مساله مواجهه با مدیریت ناکارآمد بیماران در منابع محدود است. در این پژوهش دو هدف، یکی بیشینه نمودن بیشترین تعداد بیمار نوبت داده شده و دیگری کمینه نمودن کاهش اضافه کاری تکنسین مرکز رادیوتراپی در یک روزکاری دنبال می شود. مدل سازی بهینه برای بیشینه نمودن زمان بندی بیماران در یک مرکز رادیوتراپی با استفاده از روش خطی عدد صحیح برای مدل سازی ماشین های موازی ارائه شده است. استفاده از ماشین های موازی یکی از اثربخش ترین عامل ها برای حداقل سازی هزینه و زمان شناخته می شود. در نهایت این مدل با استفاده از نرم افزار گمز برای مجموعه ای از داده های تصادفی تولید شده به روش مونتکارلو تحت سناریوهای مختلف، اجرا شده است. با بکارگیری استراتژی مناسب درمان بیمار و روشحل مناسب از 129 نفر پذیرش بیمار در روز به عدد 212 نفر میرسیم و بهبودی تقریبا 64 درصد را نشان می دهد

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICIORS12_116. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/923575/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فاطمی قمی، سید محمد تقی و باقری، هانیه،1398،بهینه سازی برنامه ریزی زمان بندی بیماران در مرکز رادیوتراپی تحت عدم قطعیت،The 12th International Conference of Iranian Operations Research Society،Babolsar،https://civilica.com/doc/923575

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 21,453
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support