ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

برنامه ریزی بلند مدت مسیریابی موجودی توزیع دارو با در نظر گرفتن کمبود و تاریخ انقضاء

Year: 1398
COI: ICIORS12_206
Language: PersianView: 216
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نرجس جهان - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
علی دیوسالار - استادیار گروه مهندسی صنایع، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
سعید امامی - استادیار گروه مهندسی صنایع، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

Abstract:

در دنیای امروزی، صنعت داروسازی قسمت عمده ای از بخش بهداشت و درمان است. به طوری که میزان قابل توجهی از هزینه های این بخش را در بر می گیرد. این هزینه ها نه تنها بر حاشیه سود اجزای زنجیره تامین تاثیر گذار است بلکه مستقیما بر سلامت افراد جامعه نیز تاثیر میگذارد. بررسی منابع تحقیقاتی موجود در چند دهه اخیر نشان میدهد علیرغم شرایط خاص حوزه دارو، به اندازه کافی به مسیریابی توزیع دارو در این زنجیره تامین پرداخته نشده است. لذا تحقیق حاضر، بر روی این قسمت از زنجیره تامین دارو متمرکزشده است. به این صورت که در بخش توزیع دارو یک برنامه ریزی بلند مدت مسیریابی موجودی داشته باشیم. هدف از طرح چنین مساله ای، طراحی یک برنامه توزیع بهینه است به نحوی که موجودی هر یک از مشتریان، به صورت دوره ای شارژ شود. در واقع، مقدار محصولی که به هر مشتری در هر دوره تحویل داده می شود و مسیر وسیله نقلیه ای که تعیین می شود باید به گونه ای باشد که مجموع هزینه های توزیع و حمل و نقل، نگهداری و کمبود حداقل گردد. یک مدل برنامه ریزی عدد صحیح مختلط غیر خطی برای این مساله معرفی و در نرم افزار Gams پیاده سازی شده است.

Keywords:

برنامه ریزی بلند مدت مسیر یابی موجودی، توزیع دارو، کمبود دارو، تاریخ انقضا دارو

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICIORS12_206. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/923665/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جهان، نرجس و دیوسالار، علی و امامی، سعید،1398،برنامه ریزی بلند مدت مسیریابی موجودی توزیع دارو با در نظر گرفتن کمبود و تاریخ انقضاء،The 12th International Conference of Iranian Operations Research Society،Babolsar،،،https://civilica.com/doc/923665

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 5,841
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support