ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی و شبیه سازی ژنراتور مغناطیس دائم شار محوری - شعاعی با روتور مخروطی شکل با توان 1/1 کیلووات به منظور کاربرد در توربین های بادی کوچک

Year: 1398
COI: COMCONF06_286
Language: PersianView: 11,083
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شیوا نوری فرد - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی انرژی های تجدید پذیر، پژوهشگاه مواد و انرژی کرج
سید محمود هاشمی نژاد - استادیار پژوهشگاه مواد و انرژی
مجید جمیل - استادیار پژوهشگاه مواد و انرژی

Abstract:

در این طرح، به طراحی، محاسبات طراحی و شبیه سازی یک ژنراتور مغناطیس دائم که شامل دو بخش شار شعاعی و محوری می باشد، پرداخته شده است. توان قابل استحصال از ژنراتور، برابر با 1/1 کیلووات می باشد. در طراحی ژنراتور از ساختار مخروطی شکل با زاویه ی مخروط 90 درجه که شامل زاویه ی 54 درجه از طرفین می باشد، برای روتور و استاتور استفاده شده است. به منظور مقایسه ی ساختار های گوناگون ژنراتور سنکرون و با توجه به این که امروزه ژنراتورهای سنکرون مغناطیس دائم با توجه به ویژگی هایی هم چون وزن کمتر، بازده بالاتر و چگالی توان بالاتری که نسبت به انواع ژنراتورهای مرسوم دیگر دارند، مورد توجه قرار گرفته اند، تحلیل المان محدود ژنراتور طراحی شده در نرم افزار Maxwell صورت گرفت. در بخش شار شعاعی، ژنراتور شامل روتور و استاتور مخروطی شکل می باشد. سیم پیچی های مستقر بر استاتور خارجی، بهشکل ذوزنقه ای طراحی شده اند و در شیارهای استاتور قرار گرفته اند. تحلیل المان محدود ژنراتور موید آن است که آهن رباهای مغناطیس دائم طراحی شده بر روی روتور داخلی، شار مغناطیسی برابر با 1/2تسلا را در فاصله ی هوایی ژنراتور و سیم پیچی های استاتور تامین نموده اند. بررسی بردار میدان مغناطیسی روتور، مقدار میدان مغناطیسی روتور، شدت میدان مغناطیسی، و چگالی میدان مغناطیسی در سرعت 500 دور بر دقیقه برای ساختار مخروطی انجام شده است. در بخش شار محوری، ژنراتور، شامل دو روتور و یک استاتور شیاردار می باشد که در شبیه سازی توان 1/1 کیلووات با ولتاژ سه فاز سینوسی از آن به دست آمده است. دو بخش شار شعاعی با روتور مخروطی شکل و شار محوری در کنار هم، ژنراتور مورد نظر این طرح را تشکیل می دهند.

Keywords:

توربین بادی اتصال مستقیم، ماشین های سنکرون مغناطیس دائم، ژنراتور آهن ربای دائم، روتورمخروطی شکل، روش اجزای محدود

Paper COI Code

This Paper COI Code is COMCONF06_286. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/924037/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نوری فرد، شیوا و هاشمی نژاد، سید محمود و جمیل، مجید،1398،طراحی و شبیه سازی ژنراتور مغناطیس دائم شار محوری - شعاعی با روتور مخروطی شکل با توان 1/1 کیلووات به منظور کاربرد در توربین های بادی کوچک،Sixth National Congress on Electrical Engineering and Computer Engineering of Iran with a New Approach to New Energy،Tehran،،،https://civilica.com/doc/924037

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پژوهشگاه دولتی
Paper count: 1,271
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support