ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تشخیص تقلب در کارت های اعتباری با استفاده از مدل ترکیبی الگوریتم های نزدیک ترین همسایه و درخت تصمیم فازی

Year: 1398
COI: COMCO05_126
Language: PersianView: 199
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

صادق کریمیان - دانشگاه آزاد مجلسی
علیرضا نوروزی - دانشگاه آزاد مجلسی

Abstract:

از آنجا که روز به روز به دلیل توسعه تجارت الکترونیکی، استفاده از کارت های اعتباری نیز توسعه می یابد، این حوزه زمینه مناسبی برای فعالیت متقلبین فراهم آورده است. تقلب کارت اعتباری یک مسئله جدی و در حال رشد می باشد. همه ساله میلیاردها دلار به علت تقلب کارت اعتباری از دست می رود. لذا، الگوریتمی سریع تر و دقیق تر نسبت به الگوریتم های پیشین در این زمینه مورد نیاز است. بدین منظور در این پژوهش سعی بر آنست تا با ارائه الگوریتم ترکیبی درخت تصمیم و k- نزدیک ترین همسایگی، از نظر سرعت و دقت روش تشخیص تقلب در کارت های اعتباری ارتقا داده شود. یکی از معایب درخت تصمیم بی ثباتی آن می باشد. درخت تصمیم با بوجود آمدن اندک اغتشاشی در داده آموزشی همانند طبقه بندی کننده بی ثبات عمل می کند. ساختار درخت تصمیم با تغییر جزئی در مجموعه داده ها ممکن است به کلی دگرگون شود و در مواردی که تصمیمات رقمی (عددی) مورد نیاز است این نوع درخت تصمیم غیرقابل استفاده می شود. جهت غلبه بر این مشکل بعضی از دانش پژوهان درخت تصمیم فازی را پیشنهاد کرده اند. با استفاده از ایده مذکور به جهت بهبود روش درخت تصمیم و همچنین به منظور ترکیب روش درخت تصمیم و نزدیک ترین همسایگی، داده ها و نتایج حاصل از هر یک از دو روش را در منطق فازی تعریف می نماییم تا جواب هر روش از حالت قطعی خارج و در بازه صفر و یک قرار گیرد. بنابراین با این ایده خروجی مربوط (تشخیص تقلب) به هر دو روش (روش درخت تصمیم و نزدیک ترین همسایگی) در بازه صفر و یک قرار میگیرد. نکته اساسی در استفاده از روش فازی به منظور اضافه نمودن حالت متوسط برای متغیر خروجی (تشخیص تقلب) است. در واقع اضافه نمودن این حالت به منظور تصمیم گیری برای زمانی است که دو روش درخت تصمیم و نزدیک ترین همسایگی اتفاق نظر ندارند. در واقع در مدل ترکیبی، زمانی که هر دو روش تقلب یا عدم تقلب را نشان دهند، تکلیف مشخص است. در غیر این صورت عدد فازی (بین صفر و یک) حاصل از هر دو روش را در وزن هر روش ضرب نموده و با توجه به عدد حاصل در مورد تقلب یا عدم تقلب تصمیم گیری می نماییم

Keywords:

تشخیص تقلب، کارت اعتباری، روش K- نزدیک ترین همسایه، الگوریتم درخت تصمیم

Paper COI Code

This Paper COI Code is COMCO05_126. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/924642/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کریمیان، صادق و نوروزی، علیرضا،1398،تشخیص تقلب در کارت های اعتباری با استفاده از مدل ترکیبی الگوریتم های نزدیک ترین همسایه و درخت تصمیم فازی،National Congress of Basic Research in Computer Engineering and Information Technology،Tehran،،،https://civilica.com/doc/924642

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support