Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

گروه همسالان به مثابه گروه مرجع(تجربه تشکیل گروه دانشجویی همتایاران)

Year: 1398
COI: DORMITORY01_071
Language: PersianView: 271
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بیدا میرحسینی - دکترای تخصصی، دفتر مطالعات معاونت توسعه ، دانشگاه علوم پزشکی قزوین، ایران
رامش حسین زاده خضری - کارشناسی ارشد، اداره مشاوره و سلامت روان، دانشگاه علوم پزشکی قزوین، ایران
خدیجه بیانی - کارشناسی ارشد، اداره مشاوره و سلامت روان، دانشگاه علوم پزشکی قزوین، ایران

Abstract:

در این نوشتار تلاش شده است بر اساس مفهوم گروه همسالان به عنوان یکی از گروه های مرجع در میان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قزوین، به عنوان یک تجربه موفق اشاره گردد. در واقع گروه مرجع، گروهی است که به عنوان مبنای مقایسه و ارزیابی قرار می گیرد، افراد میل به عضویت و مشارکت در آن پیدا می کنند و نیز رویکردهای آن ها مورد پذیرش کنشگران قرار می گیرند و بنابراین تاثیر این گروه ها، به ویژه در سنین جوانی بسیار مهم می باشد، با توجه به همین رویکرد و بر اساس دستورالعمل ها و نیز مداخلات درون‎دانشگاهی، گروه‎های همتایاران جهت ایفای نقش مداخله‎ای، راهنمایی، الگوپذیری با رشته‎های مختلف در دانشگاه تحت نظر اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه تشکیل شد. این تجربه موفق از سال 94 آغاز شده است و تاکنون هم به دلیل تعاملات ارزنده این گروه از دانشجویان با بدنه دانشگاه در فضاهای مختلف درمانی، آموزشی و خوابگاهی ادامه دارد.

Keywords:

گروه مرجع , گروه همتایاران سلامت روان , دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قزوین.

Paper COI Code

This Paper COI Code is DORMITORY01_071. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/926182/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
میرحسینی، بیدا و حسین زاده خضری، رامش و بیانی، خدیجه،1398،گروه همسالان به مثابه گروه مرجع(تجربه تشکیل گروه دانشجویی همتایاران)،Student Life issues, Opportunities and treats with the emphasis on students living in dormitories،Hamadan،https://civilica.com/doc/926182

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: علوم پزشکی
Paper count: 1,027
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support