Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

چیستی های نام گذاری سرای دانشجویی به جای خوابگاه

Year: 1398
COI: DORMITORY01_075
Language: PersianView: 386
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عباس قنبری عدیوی - معاون دانشجویی سابق دانشگاه فرهنگیان کشور، قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

Abstract:

موضوع اسکان و استقرار دانشجو در دوران تحصیل، یکی از مهم ترین مسایل آموزشی، فرهنگی، تربیتی و زیستی است که برای دانشجو، خانواده او و مسوولان دانشگاهی به ویژه مدیران حوزه رفاهی دانشگاه و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با اهمیت و حساس است. اگر چه واژه معمول خوابگاه از سال های دور در ایران(و سایر کشورها) کاربرد دارد؛ به تناسب ماموریت های فرهنگی، اجتماعی و تربیتی نظام آموزش عالی، کاربست واژگان با اهداف غایی و جزیی زیست دوران تحصیل، رسا و شایسته نیست. از این رو و بر اساس پژوهش و بررسی لازم مولف، پیشنهاد به کارگیری واژه سرا را ارایه کرد. با عنایت به بار مثبت تربیتی-فرهنگی واژه های فارسی، هماهنگ سازی واژگان با ماموریت ها و اهداف سازمانی، برجستگی های دیداری-شنیداری واژه، ارزش های هنری و موسیقایی واژه، اقتصاد زبان، تناسب محتوایی و قابلیت های معنوی، سرا (سرای دانشجویی) ارزش جایگزینی(جانشینی) و متناسب واژه نو را به جای کلمه خوابگاه با مفهوم خوابیدن، سستی و بار نامناسب و غیر آموزشی دارد. در این مقاله به اهمیت دوران دانشجویی به عنوان پیوند دهنده دوران تحصیل و زندگی واقعی در جامعه جهانی، حقوق شهروندی و ارتباط آن با کارکردهای اجتماعی، فرهنگی و تربیتی سراهای دانشجویی و بایستگی های زیست سالم دانشجویان توجه شده است. هم چنین به مسوولیت های اخلاقی، علمی و پژوهشی دانشگاه و خصوصیت این نهاد آموزشی-تربیتی برای انتقال و یاددهی-یادگیری مهارت های زندگی اشاره و ضرورت به کارگیری واژگان پرمعنا به عنوان یک عنصر و کنشگر آموزشی-تربیتی توضیح و تبیین داده شده است. علاوه بر این با توجه به این که نخستین بار این واژه از سوی نگارنده در دوران مسوولیت در دانشگاه فرهنگیان کشور ارایه شد و سپس در تمام دانشگاه‎ها پیشنهاد و اجرایی شده است، مبانی این پیشنهاد و اهمیت جایگزینی آن تشریح شده است.

Keywords:

دانشگاه- دانشجو- سرا- خوابگاه- مهارت های زندگی- زیست دانشجویی- سرای دانشجویی

Paper COI Code

This Paper COI Code is DORMITORY01_075. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/926186/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قنبری عدیوی، عباس،1398،چیستی های نام گذاری سرای دانشجویی به جای خوابگاه،Student Life issues, Opportunities and treats with the emphasis on students living in dormitories،Hamadan،https://civilica.com/doc/926186

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 16,332
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support