ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی عملکرد خودترمیمی بتن حاوی خاکستر بادی و الیاف پلیپروپیلن

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

تینا سجادی - دانشجوی کارشناسی ارشد عمران-سازه دانشگاه گیلان
رحمت مدندوست - عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان
ملک محمد رنجبرتکمیلی - عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان

Abstract:

به وجود آمدن ترک در اعضای بتنی امری عمدتا اجتناب ناپذیر است .ترک ها به دلایل مختلف نظیر خزش، کشش، انقباض و ...ممکن است ایجاد شوند. این عوامل باعث به وجود آمدن ریزترک هایی در اعضای بتنی شده که اگر این ریزترک ها به تدریج زیاد شوند شبکه ای پیوسته از ترک ها را تشکیل می دهند که نه تنها باعث کاهش ظرفیت باربری بتن شده بلکه نفوذپذیری آن را افزایش داده و در نتیجه دوام بتن کاهش می یابد. پژوهشگران با الهام گرفتن از زخم های کوچک در بدن که می توانند به خودی خود در طول زمان ترمیم شوند، ایده گرفته در جهت ساخت بتنی با ویژگی خودترمیمی شدند.در تحقیق حاضر با اضافه کردن خاکستربادی با دو میزان 15 % و 25 % جایگزین سیمان مصرفی و نیز استفاده از الیاف پلیپروپیلن سعی به ترمیم و بهبود ترکهای بتن شده است. در این فرآیند به علت پایین بودن نسبت آب به سیمان و نیز حضور خاکستربادی،بخشی از ذرات سیمان به صورت کامل هیدراته نشده باقی میماند. با شکست و ایجاد ترک در بتن این ذرات هیدراته نشده با آب عملآوری مجددا واکنش داده به علت افزایش حجم حاصل از تولید محصولات هیدراتاسیون ذرات سیمانی، باعث بسته شدن وترمیم ترک میشوند .در این تحقیق ابتدا در سن 22 روز به کمک آزمایش مقاومت کششی به روش دو نیمه شدن در نمونه های استوانه ای ترک تا 200 میکرون ایجاد شده و سپس نمونه ها برای عمل آوری مجدد به مدت 2 هفته دیگر در آب نگهداری میشوند.خودترمیمی با مقاومت کششی ثانویه و اولتراسونیک بررسی شد و مطالعه خصوصیات مکانیکی هم با مقاومت فشاری و کششی انجام شد. نتایج نشان داد که اولا در بتن های ساخته شده قابلیت خودترمیمی وجود دارد ثانیا خاکستربادی و الیاف پلیپروپیلن چه به صورت جدا و چه باهم در بهبود خصوصیات مکانیکی و نفوذپذیری بتن آسیب دیده بهتر عمل میکنند

Keywords:

بتن، خودترمیمی، خاکستربادی، الیاف پلیپروپیلن، ترک، مقاومت کششی ثانویه، اولتراسونیک

Paper COI Code

This Paper COI Code is CEUCONF06_0060. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/927142/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سجادی، تینا و مدندوست، رحمت و رنجبرتکمیلی، ملک محمد،1398،بررسی عملکرد خودترمیمی بتن حاوی خاکستر بادی و الیاف پلیپروپیلن،6th National Conference on Applied Research in Civil Engineering, Architecture and Urban Management and the 5th Specialized Exhibition of Housing and Building Mass Builders in Tehran Province،Tehran،،،https://civilica.com/doc/927142

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 12,864
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support