ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی میزان کاهش وزن سازه بلند مرتبه تحت اثر نیروی جانبی و مهاربندی همگرا با استفاده از الگوریتم ژنتیک GA

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

احسان شریفی - دانشجوی کارشناسی ارشد سازه- دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامهرمز
ناصر عبدی - عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامهرمز

Abstract:

اگر بتوان وزن سازه را با حفظ مقاومت و عملکرد آن، طوری کاهش داد تا در طی وقوع زلزله، انرژی کمتری جذب کند؛ آنگاه خسارت های وارده کمتر شده و همزمان با تامین اقتصاد طرح، ایمنی سازه نیز افزایش می یابد. یکی از شیوه های که امروزه به کمک مهندسان در این صنعت مهم آمده و تلاش دارد با تلفیق علوم مهندسی با اقتصاد شرایط مناسبتری جهت بهره وری از منابع و زمان ایجاد و به بهینه تر شدن یک فرایند بینجامد. با توجه به لرزه خیز بودن ایران ، بار جانبی غالب،که در طراحی لرزه ای مورد حاسبه قرار میگیرد بار ناشی از زلزله میباشد. در روش متداول برای مهاربندی قاب ها، در یک یا چند دهانه از قاب از طبقه اول تا طبقه آخر به صورت ستونی و بدون جابجایی در ارتفاع از مهاربندها استفاده میگردد. اما این شیوه مهاربندی بهترین شیوه نبوده و نمیتواند بهترین پاسخ و رفتار سازه ای را ارائه دهد . هدف از این پژوهش بررسی میزان کاهش وزن و میزان کاهش جابجایی سازه بر اثر استفاده از الگوی مهاربندی با استفاده از چیدمان به روش الگوریتم ژنتیک هستیم با اعمال الگوریتم ژنتیک، قاب مهاربندی شده با کمترین وزن مشخص می گردد. برای در نظر گرفتن تاثیر ارتفاع (تعداد طبقات) بر روی الگوی مهاربندی بهینه، الگوریتم ژنتیک بر روی دو قاب دوبعدی با ارتفاع40 و 50 طبقه اثر الگوی مهاربندی همگرا را اعمال و نتایج را مورد مطالعه قرار گرفته اند. نتایج حاصل از تحلیل نشان داده است که با بهینه سازی الگوی مهاربندی می۔ توان وزن کل قاب را کاهش داد بگونه ای که این کاهش وزن در قاب 40 طبقه مورد تحقیق 39 درصد در قاب 50 طبقه43 درصد نسبت به الگوی متداول قابل مشاهده می باشد که همین امر سبب بهبود حداکثر تغییر مکان جانبی، تغییر مکان نسبی طبقات و توزیع سختی و مقاومت در سازه خواهد شد.

Keywords:

حداکثر مهاربندی همگرا – الگوریتم ژنتیک – سازه بلند مرتبه – قاب خمشی – لرزه خیزی

Paper COI Code

This Paper COI Code is CEUCONF06_0123. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/927205/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شریفی، احسان و عبدی، ناصر،1398،ارزیابی میزان کاهش وزن سازه بلند مرتبه تحت اثر نیروی جانبی و مهاربندی همگرا با استفاده از الگوریتم ژنتیک GA،6th National Conference on Applied Research in Civil Engineering, Architecture and Urban Management and the 5th Specialized Exhibition of Housing and Building Mass Builders in Tehran Province،Tehran،،،https://civilica.com/doc/927205

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 488
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support