ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی بهترین راهکارهای مدیریتی در سیلاب های شهری با رویکرد توسعه کم اثر

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی اصغر عظیم وند - فارغ التحصیل کارشناسی ارشد، گروه مهندسی عمران- مدیریت ساخت، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علوم و تحقیقات، تهران،ایران
عبداله اردشیر - دانشیار، گروه مهندسی عمران و محیط زیست، دانشگاه صنعتی امیر کبیر، دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست، تهران،ایران
مجید صافحیان - استادیار، گروه مهندسی عمران- مدیریت ساخت، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علوم و تحقیقات، تهران، ایران

Abstract:

کنترل و جمع آوری سیلاب ها از مهمترین و اساسیترین موضوعات در مدیریت حوضه آبریز است، که در شهرها به دلیل توسعه شهری و تغییرات قابل توجه در الگوی طبیعی حوضه آبریز، اهمیت بیشتری مییابد. در گذشته رویکرد مدیریتی، سیلاب شهری بسیاری از کشورها به صورت سنتی و معطوف به جمع آوری، انتقال و دفع آن بوده است. اما امروزه رویکرد مدرن در مدیریت سیلاب شهری با تکیه بر روشهایی که بیشترین تطابق را با فرآیندهای چرخه طبیعی آب سطحی که اصطلاحا روشهای توسعه کماثر LID† نامیده میشود، پیشنهاد میشود. بکارگیری این روش بهعنوان یکی از راهبردهای مهم در مدیریت سیلاب شهری به ویژه در کشورهای توسعه یافته هر روزه اهمیت بیشتری پیداکرده و رو به گسترش است. در ایران نیز به دلیل رشد شهرنشینی و شکلگیری کلانشهرها، مسئله مدیریت سیلاب شهری هر روزه اهمیت بیشتری مییابد. در این راستا هزینه های زیادی برای مدیریت سیلاب شهری به روش سنتی با ایجاد انواع سازه ها، برای جمع آوری و دفع سیلاب صرف شده و کمتر به روشهای توسعه کماثر توجه شده است. در این پژوهش سعی شده تا روشهای توسعه کماثر معرفی شده و روشهای اجرا شده و جایگاه آن در مدیریت سیلاب شهری بیان شود. همچنین بهترین راهکارهای مدیریتی برای مناطق مختلف ایران معرفی شود. در طراحی بهترین راهکارهای مدیریتی BMP† با رویکرد توسعه کم اثر، احداث حوضچه ها و پارکها که میتوانند مساحت مناطق نفوذناپذیر را کاهش دهند، به صورت پراکنده در سطح منطقه قرار داده میشوند و رواناب را جذب مینمایند . LIDها میتوانند باعث میرایی آلودگی، کاهش حجم جریان و کاهش حداکثر مقدار جریان شوند. استراتژی در LID این است که تخریب های محیطی درمناطق شهری را به حداقل رساند. مفاهیم LID بر پایه کنترل سیلاب در منبع است که با استفاده از عملکرد هیدرولوژیکی ذخیره و جذب و تغذیه آبهای زیرزمینی در ابعاد کوچک و به صورت توزیع شده و سازهای و غیرسازهای انجام میگیرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CEUCONF06_0713. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/927792/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عظیم وند، علی اصغر و اردشیر، عبداله و صافحیان، مجید،1398،ارزیابی بهترین راهکارهای مدیریتی در سیلاب های شهری با رویکرد توسعه کم اثر،6th National Conference on Applied Research in Civil Engineering, Architecture and Urban Management and the 5th Specialized Exhibition of Housing and Building Mass Builders in Tehran Province،Tehran،https://civilica.com/doc/927792

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 32,878
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support