ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ماهیت معماری و تاثیر عناصر کالبدی بر روی ضمیر ناخودآگاه در محیط های آموزشی و مشاوره اجتماعی

Year: 1398
COI: OSCONF03_112
Language: PersianView: 175
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علیرضا آخوندی پور لطف آباد - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری، دانشکده هنر و معماری، واحدیزد، دانشگاه آزاد اسلامی، یزد، ایران.

Abstract:

این امر بر کسی پوشیده نیست که وجود مراکز آموزشی و مشاوره اجتماعی به عنوان یک نهاد تاثیرگذار در اجتماع، فرهنگ و اقتصاد، بسیار موثر، ضروری و حائز اهمیت است. محیط های آموزشی و مشاوره اجتماعی وهمچنین نقش به کارگیری عوامل و عناصر کالبدی موجود در بناها می تواند بر روی ضمیر ناخودآگاه دانشجویان و دانش آموزان تاثیر گذار باشد. حال می توان با به کارگیری صحیح مولفه های مشترک معماری و تکنولوژی فکر که توسط دانشمندان عصر جدید پا به عرصه ظهور گذاشته، به رشد و شکوفایی استفاده کننده گان از فضاهای آموزشی کمک کرد و این امر مهم را محقق ساخت. از این رو یک طراحی آگاهانه، متفکرانه و اندیشمندانه می تواند کیفیت محیط های آموزشی را ارتقاء بخشد و به این فضا ها و مکان ها معنی بخشد. مسیر کیفیت بخشی به محیط های آموزشی با ارتقاء معنی آن گره خورده است. پژوهش پیش رو با رویکرد کیفی و روش توصیفی تحلیلی از طریق بررسی پژوهش های صورت گرفته در این زمینه می باشد. نتیجه حا صل از این پژوهش بیانگر آن است که معماری و عناصر کالبدی مراکز آموزشی و مشاوره اجتماعی به صورتی ناملموس بر روی ضمیر ناخودآگاه دانش آموزان و دانشجویان تاثیر گذار می باشد و نقش مهم و اثر بخشی را در آنچه که به عنوان کیفیت مطلوب محیط های آموزشی ارزشیابی می شود را در این اینجا ایفا می کند، که با عنوان کیفیت محیط ارزشیابی می شود. زمانی که معنی محیط در سطح واکنشی منجر به قضاوت مثبت مخاطب شود و بار عاطفی و ارز شیابانه آن به سمت خوبی میل کند، این محیط آموزشی و مشاوره دارای کیفیت خوب خوانده می شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is OSCONF03_112. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/929733/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
آخوندی پور لطف آباد، علیرضا،1398،ماهیت معماری و تاثیر عناصر کالبدی بر روی ضمیر ناخودآگاه در محیط های آموزشی و مشاوره اجتماعی،Conference on Knowledge and Technology of Psychology, Educational Sciences and Sociology of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/929733

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,380
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support