ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی زنجیره تامین مبتنی بر مدل SCOR (مطالعه موردی شرکت کیاالکترود شرق)

Year: 1397
COI: JR_SCMJ-20-61_004
Language: PersianView: 289
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهرا ایزانلو - کارشناسی ارشد، گروه مهندسی صنایع موسسه آموزش عالی اشراق، بجنورد
فرزاد دهقانیان - دانشگاه فردوسی مشهد
حسین کریمی - استادیار، گروه مهندسی صنایع دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه بجنورد

Abstract:

عملکرد مناسب زنجیره تامین نقش کلیدی در موفقیت یک سازمان و دستیابی پایدار به اهداف و به­ویژه سودآوری آن دارد. در این راستا استقرار یک سیستم ارزیابی زنجیره تامین برای شناسایی نقاط ضعف و بهبود مستمر آن توصیه می شود. پیش از شروع فرآیند بهبود، داشتن تصویر واضح و شناخت کاملی از ساختار زنجیره تامین موجود و همچنین روش فعلی انجام کلیه رویه ها و فعالیت های مرتبط با آن امری ضروری به­ نظر می ­رسد. بنابراین به ابزاری قوی و کامل احتیاج است تا فاز شناخت و ارزیابی زنجیره تامین را پشتیبانی کند. در این زمینه مدل های مختلفی وجود دارد که مدل مرجع عملیات زنجیره تامین (SCOR) ابزاری ارزشمند برای این منظور محسوب می ­شود]1[. مدل SCOR به ­عنوان نوعی مدل مرجع فرآیند معرفی گردیده و شامل واژگان فنی، مجموعه تعاریف و اصطلاحات و معیارهای اندازه گیری است که با تبیین فرآیندهای استاندارد و تطبیق فعالیت های زنجیره تامین با بهترین شیوه های تجربه شده می باشدکه امروزه به­ عنوان تکنیکی بسیار سودمند در اختیار مدیران قرار گرفته است. در این مقاله به ارزیابی زنجیره تامین شرکت کیا الکترود شرق براساس مدلSCOR  پرداخته می شود. براین اساس ابتدا لازم است تا جنبه های مختلف ارزیابی مبتنی بر مدل SCOR مطالعه و تبیین شوند. در ادامه شاخص های ارزیابی تدوین شده و سپس به ارزیابی زنجیره تامین شرکت کیا الکترود شرق پرداخته می شود. در این تحقیق طراحی سوالات پرسشنامه ها براساس شاخص های سطح سوم مدل SCOR صورت گرفته شده و مقادیر شاخص ها توسط طیف لیکرت به­صورت کیفی سنجیده شده است. پرسشنامه ها با همکاری کارشناسان و کارکنان شرکت کیاالکترود شرق، مشتریان و تامین کنندگان شرکت تکمیل گردید. سپس داده های به ­دست آمده از پرسشنامه ها با استفاده از نرم افزار SPSS مورد تحلیل واقع شدند. در انتها نتایج حاصل از تحلیل آماری داده ها مشخص شد شرکت کیاالکترود شرق از نظر عملکرد ارزیابی در سه شاخص قابلیت اطمینان، چابکی و هزینه  وضعیت مناسب و در دو شاخص پاسخگویی و مدیریت دارایی وضعیت نامناسبی دارد و باید بهبود یابد.

Keywords:

ارزیابی, زنجیره تامین, مدل SCOR, شرکت کیاالکترود شرق

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SCMJ-20-61_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/933450/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ایزانلو، زهرا و دهقانیان، فرزاد و کریمی، حسین،1397،ارزیابی زنجیره تامین مبتنی بر مدل SCOR (مطالعه موردی شرکت کیاالکترود شرق)،https://civilica.com/doc/933450

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • مدیریت زنجیره تامین(SCM) در پروژه (مطالعه پروژه های پتروشیمی) [Conference Paper]
 • 4[ شاه بندرزاده، حمید. آبادی، فاطمه. ارزیابی عملکرد زنجیره تامین ...
 • 5[ مقدسی، علیرضا. جایگاه مدیریت زنجیره تامین در سازمان ها ... [Journal Paper]
 • 6[ رزمی، جعفر. صالحیان، فرهاد. ارزیابی زنجیره تامین و مدل ...
 • 7[ سایت www.supply-chain.com ...
 • 8[  هرازخوانی، بهزاد. ارتقاء عملکرد زنجیره تامین با استفاده از ...
 • 12[ جوان کیانی، آرزو. محمد جعفری، مرجان. طراحی شاخص کلی ...
 • ارزیابی عملکرد زنجیره تامین مدیریت شهری بر اساس مدل SCOR مورد مطالعه: سامانه 137 یکی از مناطق شهرداری تهران [Conference Paper]
 • Rajat Bhagwat, Tmilind Kumar sharma., Performance measurement of supply chain         ...
 • https://en.wikipedia.org/wiki/Supply-Chain_Council ...
 • Bolstorff, P. Rosenbaum, R., Supply chain excellence: A handbook of ...
 • Christy .D.p. Grout J.R., safeguarding supply chain relation ships , ...
 • https:// www.parsmodir.com> scm-scor ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: موسسه غیرانتفاعی
  Paper count: 646
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support