Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش دولت در ارایه خدمات عمومی به شهروندان (با تاکید بر خدمات مربوط به رفاه و تامین اجتماعی؛ مطالعه تطبیقی در دو نظام دولتی ایران و فرانسه)

نقش دولت در ارایه خدمات عمومی به شهروندان (با تاکید بر خدمات مربوط به رفاه و تامین اجتماعی؛ مطالعه تطبیقی در دو نظام دولتی ایران و فرانسه)
Year: 1397
COI: JR_SME-4-3_009
Language: PersianView: 1,320
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

حمید کرمی - دانشجوی دکتری، گروه مدیریت، دانشکده ادبیات و علوم انسانی، واحد کرمان، دانشگاه آزاد اسلامی، کرمان، ایران
نوید فاتحی راد - استادیار گروه مدیریت، گروه مدیریت، دانشکده ادبیات و علوم انسانی، واحد کرمان، دانشگاه آزاد اسلامی، کرمان، ایران

Abstract:

مهمترین ویژگی سازمانی در مفهوم خدمات عمومی دخالت دولت و انجام خدمات به وسیله او یا با نظارت او میباشد. درواقع دولتها متولی و مسیول ارایه خدمات عمومی به شهروندان بودهاند، همچنین این خدمات اصلیترین مباحث را در حوزه حقوق اداری به خود اختصاص داده است. خدمات عمومی در نظام های گوناگون حقوقی و سیاسی مباحث مختلفی را به خود اختصاص داده است. از زوایای گوناگون می-توان مسیله خدمات عمومی را موردبررسی و تامل قرار داد. خدمات عمومی در حوزهی رفاه و تامین اجتماعی، یکی اصلی ترین خدماتی است که دولتها در راستای تامین منافع و ایجاد رفاه و آسایش مردم خود به آن توجه ویژه دارند، ازآنجاکه در دنیای امروز، داشتن جامعه-ای پویا و رو به رشد بدون نظام کارآمد رفاه اجتماعی، بسی دشوار بوده و سالیان متمادی دولت مردان و سیاست گذاران غالبا به رفاه اجتماعی تنها به مثابه مسیله ای اجتماعی توجه میکردند و بخصوص در کشورهای درحال توسعه، دولت ها همواره در راستای ارایه خدمات عمومی و رعایت عدالت اجتماعی با مشکلات و معضلاتی روبرو بوده اند، نظر به اهمیت این مسیله، مطالعه حاضر با رویکردی توصیفی تحلیلی به بررسی نقش دولت در ارایه خدمات عمومی به شهروندان (با تاکید بر خدمات مربوط به رفاه و تامین اجتماعی؛ مطالعه تطبیقی در دو نظام دولتی ایران و فرانسه) پرداخته است. در این پژوهش، ضمن تبیین و مفهوم پردازی خدمات عمومی و نقش دولت در ارایه خدمات عمومی، حوزه تامین و رفاه اجتماعی، به عنوان یکی از بخش های بسیار مهم و حیاتی جامعه، مدنظر قرارگرفته و برنامه ریزی ها و سیاستگذاری های محوری دولت در این زمینه که شامل (نظام جامع تامین اجتماعی و تامین اجتماعی سه لایه) بوده موردبررسی قرارگرفته، همچنین نگاهی نیز به برنامه ها و چگونگی ارایه خدمات عمومی در حوزه رفاه اجتماعی در فرانسه داشته ایم، آنچه مشخص است، در کشوری چون ایران، در مقایسه با نظام فرانسه، معضل اجرای برنامه ها، تعدد دستورالعملها و عدم هماهنگی بخش های اجرایی درراه ارایه خدمات عمومی در حوزه تامین رفاه و تامین اجتماعی میباشد . همچنین نظام رفاهی که در فرانسه با نام حمایت اجتماع شناخته میشود، دربرگیرنده همه شاخه های بیمه ای و غیر بیمه ای شهروندان است که با برنامه ریزی های دقیق به اجرا گذارده میشود، لذا استفاده از تجربه چنین کشورهایی میتواند به دولت و برنامه ریزان را در راستای تحقق عدالت اجتماعی، رفع فقر و نابرابری و توزیع یکسان خدمات به شهروندان کمک شایانی نماید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SME-4-3_009. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/937562/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کرمی، حمید و فاتحی راد، نوید،1397،نقش دولت در ارایه خدمات عمومی به شهروندان (با تاکید بر خدمات مربوط به رفاه و تامین اجتماعی؛ مطالعه تطبیقی در دو نظام دولتی ایران و فرانسه)،https://civilica.com/doc/937562

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

3.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 0
3 1
2 0
1 0
نقد پژوهشگران در مورد Paper نقش دولت در ارایه خدمات عمومی به شهروندان (با تاکید بر خدمات مربوط به رفاه و تامین اجتماعی؛ مطالعه تطبیقی در دو نظام دولتی ایران و فرانسه)
حبیب اجودانی (1400/06/26): فقط چکیده است.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,703
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support