ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی حقوق و آزادیهای غیر مسلمانان غیر کتابی در نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران

Year: 1398
COI: HUDE01_187
Language: PersianView: 155
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد رضا عبدی خجسته - کارشناس ارشد حقوق جزا و جرمشناسی دانشگاه مفید قم،تهران،ایران

Abstract:

به موجب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، در کشور علاوه بر اقلیت های مذهبی و دینی شناخته شده که از احترام کامل برخوردار بوده و در حدود قانون در انجام مراسم دینی خویش آزاد و در احوال شخصیه و تعلیمات دینی بر طبق آئین خود عمل می کنند، افراد دیگری نیز وجود دارند که به اندیشه و آئین دیگری غیر از ادیان توحیدی باور دارند. از آن جایی که پذیرش این افراد در جامعه به عنوان یک واقعیت، در صورت عدم ارتکاب فساد یا مزاحمتی برای دیگران، از آن روی که هم نوع و هم وطن هستند، امری است اجتناب ناپذیر؛ دولت اسلامی و مسلمانان موظف به رفتار همراه با اخلاق حسنه و قسط و عدل اسلامی با آنان بوده و بر اساس اسناد بین المللی حقوق بشر، حقوق انسانی آنان را باید به رسمیت بشناسد.با توجه به محرومیت غیر مسلمانان غیر کتابی از برخی از حقوق مورد تاکید اسناد بینالمللی حقوق بشر در کشور از جمله حق بر شناسایی، این مقاله از سویی در پی بررسی حقوق شناخته شده آنان در حقوق موضوعه کشور بوده و از سویی دیگر در تلاش است امکان توجیه محدودیت های موجود آنان در کشور را به مطالعه بنشیند.

Keywords:

غیر مسلمانان غیر کتابی، حقوق بشر، اقلیت، نظم عمومی

Paper COI Code

This Paper COI Code is HUDE01_187. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/938687/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عبدی خجسته، محمد رضا،1398،بررسی حقوق و آزادیهای غیر مسلمانان غیر کتابی در نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران،The First National Conferemce on Humanities Development،Shiraz،،،https://civilica.com/doc/938687

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 604
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support