ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر انتخابات و عدم اطمینان سیاسی بر سرمایه گذاری در سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

Year: 1398
COI: HUDE01_376
Language: PersianView: 329
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

آرش خمی - کارشناسی ارشد اقتصاد _توسعه و برنامه ریزی

Abstract:

آمار های موجود نشان می دهد که بورس های توسعه یافته در کشور های توسعه یافته قرار داشته و در این کشورها بیش از هر امری امنیت سرمایه گذاری برای ورود سرمایه گذاران داخلی و خارجی به بورس فراهم می شود .در واقع امنیت در بعد اقتصادی، سیاسی و قانونی است که می تواند با ایجاد چشم انداز میان مدت برای سهام داران و سرمایه گذاران، به عنوان اساسی ترین عاملی که بازار سرمایه را به پیش می برد و حضور سرمایه گذاران در آن را با دوام می سازد عمل کند .امنیت بازار تحت تاثیر عوامل مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی قرار دارد .بورس اوراق بهادار تحت تاثیر عوامل اقتصادی می باشد و مطمئنا عوامل و جریان های اقتصادی بر روی افراد برای سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار تاثیر می گذارند.بسیاری از رویداد های سیاسی که به وسیله سرمایه گذاران دنبال می شوند و بازار سرمایه به آن واکنش نشان می دهد انتخابات سیاسی می باشد زیرا انتخابات برای رای دهندگان ( و سرمایه گذاران)یک فرصت فراهم می کند تا در یک دوره کوتاه مدت یا بلند مدت سیاست های اقتصادی یک کشور را تحت تاثیر قرار دهند. در این مقاله انتخابات را به عنوان اولین عامل، عدم اطمینان سیاسی در نظر گرفته شده و تغییرات نرخ بهره عامل دوم می باشد. در این مقاله با الگو پذیری از مدل رگرسیون تحقیق جنز به آزمون فرضیه ها پرداخته می شود و ماهیت برون زای انتخابات باعث می شود که این مدل علیتی ایجاد شود

Keywords:

انتخابات، عدم اطمینان سیاسی بر سرمایه گذاری در سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

Paper COI Code

This Paper COI Code is HUDE01_376. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/938875/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خمی، آرش،1398،بررسی تاثیر انتخابات و عدم اطمینان سیاسی بر سرمایه گذاری در سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران،The First National Conferemce on Humanities Development،Shiraz،https://civilica.com/doc/938875

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support