ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی فقهی حقوق مشروطه ضمن عقد نکاح مندرج در سند ازدواج

Year: 1398
COI: LAWMAYBOD05_066
Language: PersianView: 779
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مسعود چیت سازان - دانشجوی کارشناسی ارشد، گروه حقوق خصوصی، واحد اهواز، دانشگاه آزاد اسلامی، اهواز، ایران
سعید بابائی - مربی گروه حقوق خصوصی، واحد اهواز، دانشگاه آزاد اسلامی، اهواز، ایران

Abstract:

شروط مندرج در سند ازدواج ، تعهداتی است که در حین ازدواج با توافق زن و شوهر وارد مفاد قرارداد ازدواج آن ها می شود. این شروط را می توان در سند رسمی ازدواج ذکر کرده و با امضای دو طرف رسمیت داد. این شروط در قانون ذکر نشده اند و به انتخاب طرفین چه در هنگام ازدواج و چه پس از آن انتخاب می شوند.این شروط دو قسمند یک قسم شروطی که با دادن وکالت به زوجه یا حق توکیل به دیگری زوجه می تواند در صورت تحقق شروط مذکور وکالتا از طرف زوج خود را طلاق دهد . قسم دیگر شرط تصنیف دارایی شوهر است که بر اساس این شرط شوهر باید نیمی از اموال خود را که در دوران زناشویی بدست آورده است به همسر خود منتقل کند.. در مورد مشروعیت این شروط باید گفت این شروط مشروع هستند چون در ضمن عقد نکاح آمده اند و طرفین می توانند هر شرطی را که مخالف مقتضای عقد ، کتاب و سنت الهی نباشد، را در عقد به عنوان شروط ضمن عقد قرار دهند.

Keywords:

نکاح، شروط ضمن عقد نکاح، شرط تنصیف، شرط وکالت

Paper COI Code

This Paper COI Code is LAWMAYBOD05_066. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/940677/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
چیت سازان، مسعود و بابائی، سعید،1398،بررسی فقهی حقوق مشروطه ضمن عقد نکاح مندرج در سند ازدواج،Fifth National Law Conference (Developments in Civil Liability in Iran،Yazd،،،https://civilica.com/doc/940677

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 10,997
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support