ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاریخچه تکتونیکی کمپلکس ماهیرود (چشمه استاد) بر پایه داده های ساختاری جدید، شرق ایران

Year: 1394
COI: JR_TECT-1-4_006
Language: PersianView: 152
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شهریار کشتگر - - دانشگاه جامع علمی کاربردی سیستان و بلوچستان، زاهدان، ایران
ساسان باقری - - گروه زمین شناسی دانشگاه سیستان و بلوچستان، زاهدان، ایران
محمد بومری - - گروه زمین شناسی دانشگاه سیستان و بلوچستان، زاهدان، ایران

Abstract:

کمپلکس ولکانو-پلوتونیک ماهیرود (چشمه استاد) در حاشیه شمال شرقی پهنه جوش خورده سیستان رخنمون دارد. بخش آذرین، نهشته های آذرآواری و گدازه­ها آندزی-بازالت، آندزیت و داسیت  است که توسط یک استوک تونالیتی با سن کرتاسه فوقانی قطع گردیده است. کمپلکس ماهیرود خصوصیات محیط تکتونوماگمایی متعلق به جزایر قوسی امروزی را نشان می دهد. مطالعات ساختاری سنگ­های رسوبی پوشاننده کمپلکس ، حاکی از  وقوع حداقل سه رخداد دگرشکلی قبل، همزمان و پس از برخورد، از  زمان کرتاسه تا عهد حاضر می باشد. حادثه D1یا حادثه قبل از برخورد بلوکهای افغان و لوت، با شکل گیری تراست ها و چین­های مرتبط برگشته ، با روند کلی شرقی-غربی و شیبی به سمت شمال مشخص می شود. رخداد D2 یا رخداد همزمان با برخورد، با چین خوردگی مجدد و گسلش ساختارهای حادثه قبلی و گسترش الگوی تداخلی تیپ یک رمزی مشخص می شود که نتیجه تغییر عمومی روندها به سمت شمال تا شمال غرب می باشد. واقعهD3 یا واقعه بعد از برخورد با گسترش دو دسته گسلهای مزدوج امتداد لغز مشخص میگردد که کلیه ساختارهای قبلی را قطع کرده اند. بر اساس نتایج حاصل از این پژوهش، بایستی اقیانوسی بزرگتر از آنچه قبلا بعنوان آبراهه اقیانوسی کوچک در نظر گرفته شده را متصور شویم. بنابراین نظریه رخداد کافت زایی  قاره ای در شرق ایران با شواهد ساختاری و پترولوژیکی منطقه مورد مطالعه، در تناقض است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_TECT-1-4_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/944701/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کشتگر، شهریار و باقری، ساسان و بومری، محمد،1394،تاریخچه تکتونیکی کمپلکس ماهیرود (چشمه استاد) بر پایه داده های ساختاری جدید، شرق ایران،https://civilica.com/doc/944701

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • کشتگر، ش. 1395 .تاریخچه تکتونوماگمایی کمپلکس ولکانو-پلوتونیک ماهیرود: شرق سربیشه، ...
 • کشتگر، ش.، باقری،س.، بومری، م.، گرگیج، م.a  1395. ژئوشیمی و ...
 • کشتگر، ش.، باقری،س.، بومری، م.، ناکاشیما، ک.،b 1395 . تحولات ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: موسسه غیرانتفاعی
  Paper count: 6,126
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support