ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

توسعه سیستم تحویل دارو مبتنی بر اگزوزوم در درمان سرطان: مطالعه مروری

Year: 1397
COI: JR_SJOAP-8-30_007
Language: PersianView: 312
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شمس الدین یوسف آملی - گروه زیست شناسی، دانشکده علوم پایه، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علوم و تحقیقات تهران
راضیه یوسفیان ملا - دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران مرکز
تکتم دیلمی - زیست شناسی گرایش سلولی و مولکولی، بخش تولید، مرکز تحقیقات ژناریا
معصومه دیلمی - زیست شناسی گرایش سلولی و مولکولی، بخش تولید، مرکز تحقیقات ژناریا

Abstract:

در عصر حاضر شیوع سرطان در سراسر جهان درحال افزایش است، تاکنون روش های زیادی برای درمان و متوقف کردن آن انجام شده است اما مقاومت این بیماری در برابر داروهای ضد سرطان فعلی، نیاز جدیدی به ترکیبات دارویی جدید و سیستم تحویل دارویی را فراهم آورده است. نقص سیستم ایمنی بدن می تواند منجر به رشد تومور و پیشرفت آن شود. بنابراین ایمونوتراپی سرطان از جمله مواردی است که سبب جلوگیری از پیشرفت تومور می شود، اگزوزوم ها حامل های نانومتری طبیعی هستند که به طور گسترده-ای در مایعات بدن توزیع شده اند و در فرآیندهای بیماری های مختلف، از جمله تومور زایی دخیل هستند. اگزوزوم ها دارای مزایای متعددی از جمله غیر سمی و غیر ایمنی زا بوده و قابلیت طراحی شدن برای تعیین هدف خاص و تحویل دارو را دارند. که سبب می شود تا آنها به عنوان یک نانوساختار قدرتمند برای ارائه داروهای ضد سرطان با هدف درمان سرطان مورد استفاده قرار گیرند. این روش دچار پیشرفت هایی برای تسهیل استفاده از آن در برنامه های پزشکی و تکنیک های بیوتکنولوژی شده است. در این مطالعه مروری، ما به بررسی توسعه سیستم های تحویل دارویی مبتنی بر اگزوزوم در طول زمان و مزایا و عملکرد های آن می-پردازیم. مطالعات اثربخشی از نانوذرات اگزوزومی با استفاده از سلول های سرطانی و مدل های بیولوژیکی و همچنین کارآزمایی بالینی نیز مورد بحث قرار گرفته است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SJOAP-8-30_007. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/944850/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یوسف آملی، شمس الدین و یوسفیان ملا، راضیه و دیلمی، تکتم و دیلمی، معصومه،1397،توسعه سیستم تحویل دارو مبتنی بر اگزوزوم در درمان سرطان: مطالعه مروری،https://civilica.com/doc/944850

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 32,764
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support