ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ترانسکریپتومیکس و روش های پر کاربرد بررسی بیان ژن های دفاعی گیاه

Year: 1395
COI: JR_SJOAP-6-24_003
Language: PersianView: 675
This Paper With 22 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 22 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

جلال غلام نژاد - ۱استادیار دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه اردکان، دکتری بیماری شناسی گیاهی

Abstract:

ترانسکریپتومیکس یکی از زمینه های پیشرفته در زمینه علوم بعد از ژنومیک است. علم ترانسکریپتومیکس بر روی میزان بیان ژن ها با بررسی سطوح RNA تمرکز می کند. ترانسکریپتومیکس اطلاعات زیادی را در مورد ژنوم، ساختار ژن ها و عملکرد ژن ها فراهم می-آورد و با استفاده از این اطلاعات مکانیسم های مولکولی که در فرایندهای بیولوژیکی مختلف سلولی رخ می دهد آشکار می شود. گیاهان بعد از درک بیمارگر سیستم دفاعی خود را فعال می کنند. امروزه ترانسکریپتومیکس کاربرد وسیعی در کشاورزی پیدا کرده و با استفاده از این علم پاسخ به تنش های زیستی و غیرزیستی، بیماری های انباری و شناسایی ارقام مقاوم در بیماری شناسی گیاهی مطالعه می-شود. بررسی بیان ژن ها در زمان تنش و شناسایی ژن های دفاعی نسبت به بیمارگرها، بسیار ضروری است. نتایج تحقیقات ترانسکریپتومیکس در مورد بیان ژن، اطلاعات مرتبط به مکانیسم تحمل و مقاومت به بیمارگرهای گیاهی را افزایش داده و تولید ارقام مقاوم و متحمل از راه روش های زیست فناوری را هموارتر می سازد. روش های مختلفی جهت تجزیه پروفایل بیان ژن در گیاهان وجود دارد. روش هایی که برای مطالعه بیان ژن ها مورد استفاده قرار می گیرد به سه دسته روش های متکی بر هیبریداسیون، روش های مبتنی بر PCR و روش های متکی بر توالی یابی تقسیم می شوند. در این مقاله مروری بر روش های مطالعه بیان ژن ها و کاربردهای آن در بیماری شناسی گیاهی پرداخته می شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SJOAP-6-24_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/944892/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
غلام نژاد، جلال،1395،ترانسکریپتومیکس و روش های پر کاربرد بررسی بیان ژن های دفاعی گیاه،https://civilica.com/doc/944892

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 1,302
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support