ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تعیین سطح تکنولوژی در بنگاه های کوچک و متوسط و مقایسه آن با بنگاه های بزرگ صنعتی

Year: 1389
COI: MTIC04_062
Language: PersianView: 1,820
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدعلی فیض پور - استادیار اقتصاد و عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد، مدیریت و حسابداری دان
محمدرضا دهقانپور - کارشناس ارشد اقتصاد، مدرس موسسه آموزش عالی جواد یزد

Abstract:

امروزه اهمیت بنگاه های کوچک و متوسط در اقتصاد اغلب کشورهای جهان از زوایای متعددی مورد توجه قرار گرفته و دراین میان، توانایی ایجاد اشتغال توسط این بنگاه ها، انعطاف پذیری آنها در دنیایی پر تغییر و قابلیت آنها در نوآوری از ویژگی هایی است که در بنگاه های کوچک و متوسط نسبت به بنگاه های بزرگ به میزان بیشتری قابل مشاهده است. اگرچه ادبیات موجود کوشیده است تا تمایزات بنگاه های کوچک و متوسط را از زوایای دیگری از قبیل بررسی بهره وری، کیفیت شغل و نیز رقابت پذیری این بنگاه ها در مقایسه با بنگاه های بزرگ مورد بررسی قرار دهند اما تعیین سطح تکنولوژی در بنگاه های کوچک و متوسط در مقایسه با بنگاه های بزرگ را می توان موضوعی دانست که تقریباً در اقتصاد ایران مغفول مانده و از این رو، این مقاله با هدف اصلی تعیین سطح تکنولوژی در بنگاه های کوچک و متوسط صنایع تولیدی گردیده است نتایج این پژوهش نشان دهنده آن است که در تمامی سال های مورد مطالعه سهم تولیدات و ارزش افزوده صنایع با فناوری برتر در بنگا ههایی با اندازه متوسط از اندازه های کوچک و بزرگ بیشتر است. همچنین مقایسه مجموع سهم صنایع با فناوری برتر و متوسط در بنگاه های کوچک، متوسط و بزرگ نشان دهنده فزونی این سهم در بنگاه هایی با اندازه متوسط نسبت به سایرین است. یافته های مذکور همسو با مطالعات جهانی نمایانگر انعطاف پذیری بیشتر بنگاه های متوسط در تطبیق با تغییر تکنولوژی بوده و در راستای گسترش تولیدات با فناوری برتر زمینه سازی ایجاد بنگاه های متوسط به جای بنگاه های کوچک و بزرگ پیشنهاد می گردد

Keywords:

صنایع با فناوری برتر , بنگاه های کوچک و متوسط , ارزش تولیدات , ارزش افزوده

Paper COI Code

This Paper COI Code is MTIC04_062. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/94632/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فیض پور، محمدعلی و دهقانپور، محمدرضا،1389،تعیین سطح تکنولوژی در بنگاه های کوچک و متوسط و مقایسه آن با بنگاه های بزرگ صنعتی،4th Iranian Conference on Management of Technology،Tehran،https://civilica.com/doc/94632

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • نیلی و همکاران (1384)، استراتژی توسعه صنعتی کشور، دانشگاه صنعتی ...
 • وزارت کار و امور اجتماعی، سند ملی ویژه (فرابخشی) توسعه ...
 • khalil TM (2000), management of technology: The key to competitivness ...
 • Mitcham, C. (1994). Thinking through Technology: The Path between Engineering ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند


  بر اساس سیستم تحلیلی استنادات مقالات، تاکنون برای نگارش 1 Paper استفاده شده است.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support