ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه اثر سله برکس و سولفات منیزیم در پیشگیری از زایمان زودرس

Year: 1393
COI: JR_FEYZ-18-1_003
Language: PersianView: 192
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ندا سالاریه - دستیار زنان و زایمان، کمیته تحقیقات دانشجویی، دانشگاه علوم پزشکی کاشان
زهره طبسی - دانشیار، گروه زنان و زایمان، دانشکده پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی کاشان
فاطمه فروزانفرد - دانشیار، گروه زنان و زایمان، دانشکده پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی کاشان
مهرداد مهدیان - مربی، مرکز تحقیقات تروما، بیمارستان شهید بهشتی، دانشگاه علوم پزشکی کاشان

Abstract:

سابقه و هدف: زایمان زودرس کماکان به عنوان یک چالش مهم سلامت و یکی از مهمترین علت مرگ و میر در نوزادان شناخته می شود.هدف از این مطالعه مقایسه اثر سله برکس خوراکی و سولفات منیزیم وریدی بر زایمان زودرس میباشد.مواد و روشها: این مطالعه به صورت یک کارآزمایی بالینی دو سو کور بر روی 100 زن مبتلا به انقباضات زوردرس رحمی انجام شد.بیماران به طور تصادفی به دو گروه تقسیم شدند و یک گروه سله برکس خوراکی با دوز 100 میلی گرم دو بار در روز و گروه دیگرسولفات منیزیم وریدی حداکثر برای 48 ساعت دریافت کردند. تاخیر زایمان طی 48 ساعت و عوارض جانبی آن بررسی شدند.نتایج: تفاوتی بین دو گروه از نظر سن مادری، پاریتی و سن حاملگی وجود نداشت. تاخیر زایمان به مدت 48 ساعت در گروه سله برکسو سولفات منیزیم برابر بود و در 42 بیمار ( 86 درصد) در هر گروه مشاهده شد. تعداد زایمان قبل از 48 ساعت نیز در هر دو گروه برابربود و در هر گروه در 8 بیمار ( 14 درصد) اتفاق افتاد که اختلاف معنی داری در دو گروه مورد مطالعه یافت نشد.نتیجه گیری: این مطالعه نشان داد که سله برکس به عنوان یک داروی توکولیتیک، قدرتی برابر با سولفات منیزیم که یک توکولیتیکشناخته شده می باشد، دارد. با توجه به سهولت بیشتر استفاده، جهت پیشگیری از وقوع زایمان زودرس در خانم های باردار استفاده از آنتوصیه می شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_FEYZ-18-1_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/947574/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سالاریه، ندا و طبسی، زهره و فروزانفرد، فاطمه و مهدیان، مهرداد،1393،مقایسه اثر سله برکس و سولفات منیزیم در پیشگیری از زایمان زودرس،https://civilica.com/doc/947574

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: علوم پزشکی
Paper count: 1,397
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support