ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه عملکرد تاریخچه زمانی قابهای فولادی با مهاربندهای زیپر در مقایسه با مهاربندهای شورون در ساختمانهای 16 طبقه

Year: 1398
COI: JR_NRES-3-3_002
Language: PersianView: 148
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

احمد رییسی دهکردی - کارشناسی ارشد سازه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان
محمدصادق رییسی دهکردی - کارشناسی ارشد مدیریت ساخت، دانشگاه صنعتی شریف
ابراهیم شریفی تشنیزی - دکترای ژیوتکنیک، دانشگاه فردوسی مشهد

Abstract:

در سالهای اخیر به موازات پیشرفت علوم کامپیوتری روشهای استفاده از کامپیوتر برای حل مسایل مهندسی نیز بسیار گسترش یافته اند. گسترش روشهای عددی، منجر به مطرح شدن این روشها به عنوان ابزاری قوی در حل معادلات مهندسی گردید. الگوریتم تحلیل ماتریسی سازه ها توام با روش اجزای محدود نیز ازجمله استفاده های مناسب مهندسین سازه از کامپیوتر و علوم کامپیوتر میباشد . امروزه نرم افزار های زیادی برای محاسبه، تحلیل و طراحی سازه ها ارایه شده است که از آن جمله میتوان به نرمافزار PERFORM-3D اشاره نمود. به منظور انجام پایاننامه و رسیدن به اهداف مورد نظر، قابهای فولادی 16 طبقه ابتدا بر اساس مبحث دهم مقررات ملی ساختمان ایران با استفاده از سیستم شورون طراحی شده و سپس در نرمافزار PERFORM-3D تحت شتاب-نگاشتهای چند زلزله دور از گسل و نزدیک به گسل 3) رکورد دور و 3 رکورد نزدیک) تحت تحلیل دینامیکی غیرخطی قرار داده شدند. پاسخهایی همانند مقدار جابجایی نسبی طبقات و همچنین میزان جذب و استهلاک انرژی از این تحلیل استخراج شده اند. مجددا همین قابها با افزودن یک عضو درختی در محل اتصال مهاربندها به تیر طبقه، به سیستم مهاربند زیپی تبدیل شده و تحت همان شتابنگاشتهای قبلی به روش تحلیل دینامیکی غیرخطی تاریخچه زمانی تحلیل شده اند. به طور کلی عملکرد سیستم مهاربندی زیپر بهتر از سیستم مهاربندی شورون است که با افزایش تعداد طبقات این بهبود عملکرد بیشتر نمایان میشود. در برخی موارد مخصوصا در طبقات بالاتر مشاهده میشود که جابجایی مهاربند زیپر بیشتر از مهاربند شورون است که باید علت احتمالی این امر را در عملکرد اعضای زیپر جستجو نمود. به صورتی که اضافه کردن این اعضا به مهاربند شورون باعث می شود نیرو و بنابراین جابجایی در طبقات پایین تر تمرکز پیدا نکند و به طبقات بالاتر انتقال یابد در نتیجه در طبقات بالاتر افزایش جابجایی برای مهاربند نوع زیپر هستیم.

Keywords:

تاریخچه زمانی، قاب شورون، قاب زیپر

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_NRES-3-3_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/948774/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رییسی دهکردی، احمد و رییسی دهکردی، محمدصادق و شریفی تشنیزی، ابراهیم،1398،مقایسه عملکرد تاریخچه زمانی قابهای فولادی با مهاربندهای زیپر در مقایسه با مهاربندهای شورون در ساختمانهای 16 طبقه،،،،،https://civilica.com/doc/948774

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,531
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support