Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی شاخص های اکولوژیک حمل و وقل شهری پایدار در شهر گلپایگان

Year: 1397
COI: JR_PAYA-2-13_002
Language: PersianView: 182
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امین احمدی - دانشجوی کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری- مسکن و بازآفرینی شهری
محمدامین صدرایی - کارشناسی علوم اجتماعی پردیس باهنر اصفهان

Abstract:

امروزه افزایش جمعیت شهرنشین و در نتیجه آن توسعه مناطق شهری و اتکا به حمل و نقل موجب افزایش مصرف انرژی و ایجاد اثرات مخرب زیست محیطی شده است. در نتیجه برای دست یافتن به توسعه پایدار استفاده از ابزارها و روش های مناسب جهت بررسی و شناخت پیامدهای مخرب ناشی از توسعه شهری ضروری است. حمل و نقل شهری به عنوان یکی از اجرای مهم کاربری زمین نقش بسزایی در تغییرات زیست محیطی در شهرها دارد. هدف اساسی این پژوهش بررسی و تحلیل وضعیت شاخص های اکولوژیکی حمل و نقل شهری پایدار در شهر گلپایگان می باشد. روش پژوهش از نوع توصیفی تحلیل ی است و جمع آوری اطلاعات مورد نیاز بر پایه روش اسنادی کتابخانه ای و نظری انجام شده است. این پژوهش ابتدا شاخص های حمل و نقل شهری پایدار را تبیین نموده و در ادامه به بررسی وضعیت هریک از این شاخص ها در شهر گلپایگان پرداخته است. جهت تحلیل وضعیت شهر گلپایگان از روش آزمون میانگین آماره t و ابزار پرسشنامه که به روش تصادفی تعداد 50 نمونه از شهروندان انتخاب گردیده، استفاده شده است. نتایج حاصل از مطالعات صورت گرفته در شهر گلپایگان نشان می دهد که در حال حاضر این شهر دربرخورداری از شاخص های حمل و نقل شهری پایدار در وضعیت متوسط قرار دارد و به طور کامل تحت تاثیر حمل و نقل قرار نگرفته است.

Keywords:

شهر , حمل و نقل شهری , توسعه پایدار , حمل و نقل شهری پایدار , گلپایگان

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_PAYA-2-13_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/948805/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احمدی، امین و صدرایی، محمدامین،1397،ارزیابی شاخص های اکولوژیک حمل و وقل شهری پایدار در شهر گلپایگان،https://civilica.com/doc/948805

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support