ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارایه رویکرد داده کاوی به منظور جذب پرسنل مطالعه موردی شهرداری قزوین

Year: 1397
COI: JR_SJHUM-1-3_003
Language: PersianView: 262
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امین محمودی - استادیارگروه مهندسی صنایع، دانشکده مهندسی صنایع و مدیریت، دانشگاه غیاث الدین جمشید کاشانی، قزوین، ایران
نسترن سانگرد - دانش آموخته رشته مدیریت صنعتی دانشگاه رجاء، قزوین، ایران

Abstract:

موفقیت یا شکست سازمان ارتباط مستقیمی با چگونگی جذب و نگهداری منابع انسانی آن دارد. همچنین انتخاب و به کارگیری شایسته ترین افراد در هر شغل یکی از مهم ترین مسایل و تصمیم های مدیریتی محسوب می شود. اغلب داده ها و اطلاعات فراوانی در سازمان ها وجود دارد که بدون استفاده قرار می گیرند داده کاوی، به عنوان راهحل برای چنین مسایلی است. با توجه به وجود بانک داده های فراوان در سازمان ها) به ویژه در حوزه مدیریت منابع انسانی( در این پژوهش نیز سعی بر این است ضمن استفاده از فن داده کاوی به عنوان یکی از ابزارهای فناوری اطلاعات و با پرداختن به یکی از مهم ترین مسایل مدیریتی در حوزه مدیریت منابع انسانی (گزینش و انتخاب کارکنان)، عوامل و قواعد موثر بر عملکرد نیروی انسانی شناسایی شده و با کشف الگوی پنهان بین وضعیت کارکنان با کارایی و اثربخشی آنها و اعلام آن به مدیران، بتوان آنها را برای تصمیم گیری در مورد استخدام و انتخاب صحیح کارکنان، هدایت نمود. در این پژوهش، تکنیک داده کاوی مورداستفاده درخت تصمیم گیری، شبکه عصبی و رگرسیون بوده که درنهایت مشخص گردید که متغیرهای نوع مدرک تحصیلی، سابقه سازمانی و پست سازمانی تاثیر به سزایی در ارتقاء کارکنان داشته است. و با توجه به نتایج به دست آمده، پیشنهادهایی جهت کاربردی نمودن نتایج ارایه گردید.

Keywords:

دادهکاوی , انتخاب و گزینش کارکنان , درخت تصمیم , شبکه عصبی , رگرسیون

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SJHUM-1-3_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/949084/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمودی، امین و سانگرد، نسترن،1397،ارایه رویکرد داده کاوی به منظور جذب پرسنل مطالعه موردی شهرداری قزوین،https://civilica.com/doc/949084

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 299
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support