Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مسئولیت مدنی صدمات ناشی از عملیات ورزشی در حقوق ایران

مسئولیت مدنی صدمات ناشی از عملیات ورزشی در حقوق ایران
Year: 1398
COI: ARSCS05_004
Language: PersianView: 716
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدحامد شجاعی - دانشجوی دکتری حقوق خصوصی، گروه حقوق واحد گرگان دانشگاه آزاد اسلامی گرگان ایران
محمد غلامعلی زاده کجو - استادیار گروه حقوق، بخش الهیات و علوم انسانی دانشگاه پیام نور

Abstract:

فعالیت های ورزشی خصوصا زمانی که در قالب ورزش حرفه ای انجام می گیرد ممکن است موجب صدمات جسمی برای ورزشکاران، مربیان، تماشگران و.. شود. مقصود ازعملیات ورزشی، یا کارهای ورزشی است که ورزشکاران به آن اشتغال دارند. ورزش نیز به مجموعه حرکات بدنی با هدف تقویت قوای جسمانی و رسیدن به حدی از قابلیت و همچنین برتری چوبی در رقابت با دیگران گفته می شود که عرف آن را ورزش بشناسد. از ابتدا اشخاص، ورزش را وسیله ای برای حفظ سلامتی و نشان دادن صلابت و قدرت خود می دانستند و حتی در صورتی آسیب نیز به آن می بالیدن و آن را جزء لاینفک آن ورزش هایی چون بوکس و کارانه وارد کردن ضربه از قوانین بازی است و به همین علت نمی توان وارد کردن این ضربات را جرم و موجب ضمان دانست که از یک سو وارد کردن این ضربات در غالب ورزش های خشن جزء قواعد بازی این نوع ورزش ها است و از سوی دیگر هر دو ورزشکار به ورود این ضربات آگاهند و بصورت ضمنی به آن رضایت داده اند و این گونه استنباط می شود که این اشخاص با شرکت در چنین ورزش هایی خطرهای متعارف را جز خطرهای شدید پذیرفته اند. در قوانین تمام فدراسیون های بین المللی ورزشی خطای ورزشی مشخص شده است که در واقع تخلف از قوانین و مقررات همان ورزش خاص است که موجب ضمان می شود و بازیکنی که قواعد بازی را رعایت کرده اما موجب خطا شده و به دیگری زیان وارد آورده با استناد به قبول خطر و رضای زیاندیده و شرکت او در فعل زیانبار بری می شود و درتعریف کلی خطا آمده است که انجام کاری که یک شخص عادی و محتاط در شرایط مشابه بدان مبادرت نمی ورزد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ARSCS05_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/950099/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شجاعی، سیدحامد و غلامعلی زاده کجو، محمد،1398،مسئولیت مدنی صدمات ناشی از عملیات ورزشی در حقوق ایران،Fourth International Conference on New Advances in Research in Humanities and Social and Cultural Studie،Tehran،https://civilica.com/doc/950099

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,179
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support