Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

راهکار هایی برای آموزش دانش آموزان دارای اختلالات بینایی

پنجمین کنفرانس بین المللی دستاوردهای نوین پژوهشی در علوم انسانی و مطالعات اجتماعی و فرهنگی
Year: 1398
COI: ARSCS05_027
Language: PersianView: 850
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مریم عابدی - دانشجوی کارشناسی رشته علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا(س) تبریز
فاطمه خدادوست صادق - دانشجوی کارشناسی رشته علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا(س) تبریز
زیبا محمودی - دانشجوی کارشناسی رشته علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا(س) تبریز

Abstract:

در جهانی که اغلب تحت نفوذ تصاویر و مناظر قرار دارد، توانایی دیدن حلقه مهمی در تحول ارتباطات انسانی محسوب می شود. حس بینایی 80 درصد از حواس ویژه مارا به خود اختصاص می دهد. اگر حس بینایی از بین برود، 30 درصد از درک کلی ما نسبت به محیط کاهش می یابد. از بهترین راه های آموختن هر آنچه یک انسان باید بیاموزد مربوط به حس بینایی است و بخش عمده ای از آموخته های انسان از طریق چشم به او منتقل می شود.افراد دارای محدودیت بینایی به کسانی اطلاق می شود که در خوب دیدن از حد متوسط پایین ترند و در زمینه ی برنامه های آموزشی و توان بخشی و فعالیت های روزمره نیازمند تدارکات و حمایت های ویژه هستند تا بتوانند با محیط پیرامون خود سازگاری پیدا کنند. در این مقاله پژوهش ها و نظریاتی که به بررسی تاثیر آسیب بینایی بر پیشرفت تحصیلی پرداخته بودند مرور شدند. برای این منظور از چندین کتاب معتبر مربوط به موضوع مورد مطالعه استفاده شد.سپس با ارائه تعریفی ار آسیب بینایی و آسیب بینایی آموزشی و روش های خواندن و نوشتن این کودکان کسب شناخت کافی در این موارد را به عنوان پیش نیازی برای بهبود زندگی این کودکان دانست. این مقاله بر آن است با ارائه راهکارهایی به منظور بهبود آموزش این کودکان گام هایی بردارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ARSCS05_027. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/950122/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عابدی، مریم و خدادوست صادق، فاطمه و محمودی، زیبا،1398،راهکار هایی برای آموزش دانش آموزان دارای اختلالات بینایی،Fourth International Conference on New Advances in Research in Humanities and Social and Cultural Studie،Tehran،https://civilica.com/doc/950122

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 15,313
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support