ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پیشبینی میزان مصرف روزانه آب شرب شهری با استفاده از مدل کوپل شده شبکه عصبی مصنوعی با تحلیل مولفه اساسی

Year: 1398
COI: NCEEM08_032
Language: PersianView: 185
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مصطفی رضاعلی - دانش آموخته کارشناسی ارشد عمران -محیط زیست دانشگاه صنعتی قم
عبدالرضا کریمی - استادیار گروه مهندسی عمران، دانشگاه صنعتی قم، قم، ایران

Abstract:

پیشبینی میزان مصرف آب شرب شهری یکی از دغدغه های امروزه بشر برای مدیریت میزان عرضه تقاضا است. شهر قم با قرارگیری در فلات مرکزی ایران بهعنوان یکی از شهرهای با مانع محدود آب شناخته میشود. در این راستا لازم است تا مدیران برای بهبود توزیع آب شهری، برآورد اولیه ای از میزان نیاز آبی روز یا حتی ساعت بعد را مشخص کنند تا در عرضه آب شرب به مشکلی برنخورند. این عرضه بصورتی است که برای جلوگیری از افت فشار لازم است تا مخازن اصلی توزیع آب شهر قبل از رسیدن به پیک مصرف آب به اندازه کافی پر شوند. در این راستا، در این پژوهش با استفاده از روش شبکه عصبی مصنوعی کوپل شده با روش تحلیل مولفه اساسی سعی شده تا میزان مصرف آب شرب شهری برای یک ساعت بعد پیشبینی شود و عملکرد دو مدل شبکه عصبی مصنوعی کوپل شده با تحلیل مولفه اساسی و مدل شبکه عصبی مصنوعی ساده مقایسه شود تا مشخص شود تحلیل مولفه اساسی به چه میزان در بهبود نتایج عملکرد مدل تاثیرگذار است. بدین منظور هر دو مدل شبکه عصبی مصنوعی با داده های آموزش شامل پارامترهای هواشناسی و دبی آب ساعتی که 70 درصد از کل داده ها را تشکیل می داد آموزش داده و سپس نتایج مورد ارزیابی و تست قرار گرفت. نتایج نشان داد که مدل کوپل شده نسبت به مدل معمول شبکه عصبی مصنوعی از عملکرد بهتری برخوردار است. دلیل این امر را می توان در ماهیت روش تحلیل مولفه اساسی بر حذف داده های غیرمفید دانست که باعث بهبود آموزش مدل عصبی میشود را دانست.

Keywords:

تحلیل مولفه اساسی، شبکه عصبی مصنوعی سریزمانی، پیشبینی تقاضا

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCEEM08_032. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/952237/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رضاعلی، مصطفی و کریمی، عبدالرضا،1398،پیشبینی میزان مصرف روزانه آب شرب شهری با استفاده از مدل کوپل شده شبکه عصبی مصنوعی با تحلیل مولفه اساسی،EighthMajor Electrical Engineering Conference،Buin va Miandasht،،،https://civilica.com/doc/952237

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 735
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support