ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تربیت بدنی و نقش آن در ورزش دانش آموزی

Year: 1398
COI: CONFPN01_019
Language: PersianView: 499
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محدثه محمدی - کارشناسی ارشد فیزیولوژی ورزشی-تغذیه ورزش

Abstract:

همه ی کشورهای آمریکای لاتین تحت تاثیر فقدان تربیت و فعالیت بدنی و پیامدهای آن قرار دارند. تندرستی دانش آموزان ، تحت تاثیر عوامل گوناگونی چون ژنتیک، محیط زیست، خدمات پزشکی و سبک زندگی است. در این میان تمرینات بدنی و ورزش جایگاه مهمی دارند تا جایی که کاهش فعالیت بدنی می تواند سلامت دانش آموزان را تحت تاثیر قرار دهد . ورزش و فعالیت جسمانی نه تنها در ایجاد و حفظ تناسب اندام اثرات سودمندی دارد بلکه در پیشگیری از بیماری ها به خصوص بیماری های قلبی، فشار خون و غیره نقش مهمی را ایفا می کند. این اولین مطالعه ای است که با استفاده از سطح فعالیت بدنی در نوجوانان شیلی اندازه گیری شده است. اهداف عبارت بودند از مقایسه رعایت توصیه های روزانه دانش آموزان از حد متوسط تا شدید بود. فعالیت بدنی بین آموزش های تربیت بدنی و مقایسه آنها با سطح فعالیت بدنی مطابق با جنسیت، سن و وزن است . در بین 123 دانش آموز 52 دختر و 71 پسر؛ از 7 تا 13 سال در این مطالعه شرکت کردند . تعلیم و تربیت بدنی به عنوان یک عنصر حیاتی در دستیابی به توصیه های روزانه میانه رو شناخته می شود . ورزش، استراتژی های گوناگونی به منظور افزایش فعالیت بدنی از متوسط تا شدید با توجه به عوامل مورد تجزیه ، گزارش و مورد بحث و بررسی قرار گرفته می شود. تربیت بدنی و ورزش در مفهوم کلی کلمه, یک پدیده اجتماعی است که با اعتلای آن ,روابط افراد جامعه و سلامت جسم وروح آنها استحکام می یابد بنابراین ,روابط اجتماعی و تربیت بدنی وورزش بر یکدیگر تاثیر متقابل دارند و در تامین بهداشت روانی کودک و نوجوان وهمچنین در جهت گیری مطلوب جامعه بسیار موثر می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CONFPN01_019. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/959252/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمدی، محدثه،1398،تربیت بدنی و نقش آن در ورزش دانش آموزی،National Conference on Physical Education, Nutrition and Sports Medicine،Mashhad،https://civilica.com/doc/959252

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support