ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تجزیه و تحلیل فرسایش خاک با استفاده از مدل SEIM در زیرحوزه های آبخیز ایریل، اردبیل

Year: 1398
COI: CNRE04_028
Language: PersianView: 198
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شیرین زارعی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی آبخیزداری، دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی، دانشگاه محقق اردبیلی
ائلناز قابل نظام - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی آبخیزداری، دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی، دانشگاه محقق اردبیلی
رئوف مصطفی زاده - استادیار گروه منابع طبیعی، دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی، دانشگاه محقق اردبیلی

Abstract:

با توجه به اهمیت برآورد و تجزیه و تحلیل میزان فرسایش خاک جهت حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست در حوزه های آبخیز، مدل ها و روش های نوین زیادی جهت برآورد کمی و کیفی هدررفت خاک ارائه شده است که دارای اهداف و مقیاس های مکانی و زمانی متفاوتی هستند. در این تحقیق تلاش شده است تا کاربرد مدل SEIM در تجزیه و تحلیل میزان فرسایش خاک در حوزه آبخیز ایریل در استان اردبیل مورد بررسی قرار گیرد. برای این منظور ابتدا، لایه های شیب و جهت و ارتفاع و کاربری اراضی در محیط GIS تهیه و سپس با تلفیق این لایه ها نقشه واحد ارزیابی مدل تهیه شد. حداقل و حداکثر مقادیر شاخص خاک به ترتیب برای زیرحوضه 6 با مقدار 32 که دارای ضریب فرسایش پذیری 0/16 و زیرحوضه 8 با مقدار 48 و ضریب فرسایش پذیری 0/24 می باشد. در این راستا زیرحوضه 1 با مقدار 0/53 دارای بیش ترین و زیرحوضه 6 با مقدار 0/35 کم ترین مقدار شاخص بارندگی است. حداکثر و حداقل مقدار شاخص شیب در زیرحوضه های 2 و 7 برآورد شد. زیرحوضه 1 بیش ترین مقدار شاخص پوشش و زیرحوضه های 4 و 5 دارای کم ترین مقدار می باشد.در مجموع، زیرحوزه های 2 و 1 دارای بیش ترین مقدار فرسایش بر اساس ارزیابی انجام شده توسط مدل SEIM هستند که می تواند در کنترل فرسایش و تخریب اراضی در اولویت اقدامات مدیریتی باشند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CNRE04_028. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/961377/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زارعی، شیرین و قابل نظام، ائلناز و مصطفی زاده، رئوف،1398،تجزیه و تحلیل فرسایش خاک با استفاده از مدل SEIM در زیرحوزه های آبخیز ایریل، اردبیل،the first international conference and the fourth national conference on conservation of natural resources and environment،Ardabil،https://civilica.com/doc/961377

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 12,595
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support