ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی فقهی- حقوقی مبنای مسئولیت افراد درقبال آسیب های زیست محیطی

Year: 1398
COI: CNRE04_160
Language: PersianView: 207
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

جعفر سلمان زاده - استادیار گروه آموزشی حقوق و علوم سیاسی دانشگاه محقق اردبیلی
زینب اصلانی - استادیار گروه آموزشی حقوق و علوم سیاسی دانشگاه محقق اردبیلی
تیمور محمدی - دانشجوی دکتری حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل

Abstract:

امروزه دیگر اهمیت حفظ و حراست از محیط زیست بر کسی پوشیده نیست و کمتر کسی است که این مهم را نداند و یا به گوشش نرسیده باشد . اما دولت ها، افراد و سازمان های زیست محیطی همچنان با اشخاص حقیقی و یا حقوقی بسیاری رو به رویند که خواسته یا ناخواسته به محیط زیست آسیب وارد کرده و می کنند. از این رو قانونگذاران در پی پیشگیری از آسیب و یا مجازات آسیب زنندگان به محیط زیست قوانینی و مقرراتی را تدوین کرده اند و بالطبع وجود این قوانین و یا تخطی و نادیده گرفتن آنها باعث ایجاد مسئولیت مدنی و کیفری خواهد شد. تبیین چیستی و مبنای مسئولیت مدنی و کیفری مهمترین بخش این مقاله به شمار می روند. از آنجایی که ارتباط محیط زیست و مسئولیت مدنی و کیفری ناشی از آسیب مفهومی جهانی است لزوم بررسی اسناد حقوقی را هم نباید از نظر دور داشت. اما آیا نظام حقوقی ایران مبنای مناسبی در قبال آسیب به محیط زیست به اتخاذ کرده است بیان این مسائل هرچند به فرصت این مقال نمی گنجد؛اما پاسخگوی برخی از مباحث خواهد بود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CNRE04_160. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/961503/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سلمان زاده، جعفر و اصلانی، زینب و محمدی، تیمور،1398،بررسی فقهی- حقوقی مبنای مسئولیت افراد درقبال آسیب های زیست محیطی،the first international conference and the fourth national conference on conservation of natural resources and environment،Ardabil،https://civilica.com/doc/961503

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 12,655
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support