ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پوشش های مقاوم به خوردگی و حرارت با استفاده از آلومینا

Year: 1398
COI: SCMEMI16_018
Language: PersianView: 254
نسخه کامل این Paper ارائه نشده است و در دسترس نمی باشد

Authors

منصور سلطانیه - عضوهیئت علمی دانشگاه علم وصنعت ایران، رسالت- خیابان هنگام- خیابان دانشگاه
مائده کوهی - دانشجوی دکتری شیمی معدنی پژوهشسرای ابن سینا، پژوهشسرای ابن سینا منطقه ۱۵ تهران
امیرمحمد بیژنی - دانشجوی کارشناسی شیمی کاربردی پژوهشسرای ابن سینا، پژوهشسرای ابن سینا منطقه ۱۵ تهران
زهرا نیازی - کارشناسی ارشدصنایع پژوهشسرای ابن سینا، پژوهشسرای ابن سینا منطقه ۱۵ تهران
فاطمه نورائی - پژوهشسرای ابن سینا، پژوهشسرای ابن سینا منطقه ۱۵ تهران
محدثه کوهی - پژوهشسرای ابن سینا، پژوهشسرای ابن سینا منطقه ۱۵ تهران
نرگس عزت پور
مهدیه رحیمی
ستایش ابراهیمی

Abstract:

در این مطالعه هدف ایجاد پوشش های مقاوم به خوردگی و حرارت می باشد زیرا ایجاد پوشش های مقاوم به حرارت امروزه به یکی از چالش های مهم در صنعت تبدیل شده است یکی از دلایل مهم توجه محققین و صنعت گران به این موضوع هزینه بالای تعمیرات این قطعات به دلیل خوردگی و حرارت موجود است و اینکه حافظت از قطعات داغ جهت به دست آوردن بیشترین بازدهی موضوع بسیار مهمی است. در این پژوهش پوشش هایی به منظور ایجاد پوشش های مقاوم به حرارت و خوردگی به وسیله ی استفاده از فاز آلفا اکسیدهای فلزی آلومینیوم و حلال های پلیمری بر روی زیرلایه ی فولاد VCN200 ایجاد شده است. نتایج به دست آمده با استفاده از تکنیک پراش پرتو ایکس (XRD) و میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM) بررسی شده است. نتایج به دست آمده از تست میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM) برای مورفولوژی سطحی پوشش مورد نظر و همچنین تائید پوشش ایجاد شده و تست پراش پرتو ایکس (XRD) جهت بررسی آرایش کریستالی ترکیبات به کار رفته در پوشش، نتایج به دست آمده حاکی از آن می باشد که ایجاد پوششی از جنس فلز است که مقاوم به حرارت و اکسید شدن است.

Keywords:

پوشش های مقاوم به حرارت و خوردگی , آلفا آلومینا , حلال های پلیمری , زیرلایه ی فولادی VCN200

Paper COI Code

This Paper COI Code is SCMEMI16_018. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/961756/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سلطانیه، منصور و کوهی، مائده و بیژنی، امیرمحمد و نیازی، زهرا و نورائی، فاطمه و کوهی، محدثه و عزت پور، نرگس و رحیمی، مهدیه و ابراهیمی، ستایش،1398،پوشش های مقاوم به خوردگی و حرارت با استفاده از آلومینا،16th Scientific Student Conference on Materials Engineering and Metallurgy of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/961756

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 22,327
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support