ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی پایداری شیروانی سنگی تحت اثر ناهمسانگردی ساختاری و فشار آب حفره ای به روش المان مجزا (مطالعه موردی)

Year: 1398
COI: JR_TRJ-16-3_002
Language: PersianView: 238
This Paper With 22 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 22 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بهرام نادی - استادیار، دانشکده مهندسی عمران، واحد نجف آباد، دانشگاه آزاد اسلامی، اصفهان، ایران
امید توسلی - گروه عمران، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق
عادل عساکره - استادیار، گروه مهندسی عمران، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه سمنان
علی تدین - دانش آموخته کارشناسی ارشد، دانشکده مهندسی عمران، واحد نجف آباد، دانشگاه آزاد اسلامی

Abstract:

 امروزه با افزایش جمعیت و کمبود شدید فضا برای احداث ساختمان­ها و معابر­ از جمله راه­ها در مجاورت یکدیگر، ترجیح عمومی به سمت ساخت ساختمان­هایی است که احداث آن­ها با گودبرداری­های عمیق و نیمه عمیق همراه است، ولی تغییر مصالح یک شیروانی از خاک به سنگ، شرایط پایداری و تحلیل آن­را به صورت بارزی تحت اثر قرار می­دهد. در یک شیروانی سنگی، سطوح ضعیفی وجود دارند که جهت­داری و چگالی آن­ها الگوهای متنوعی از ریزش را تشکیل می­دهند. در این تحقیق، به بررسی و تحلیل پایداری استاتیکی و دینامیکی دیواره­ی سنگی ناشی از گودبرداری به عمق 15 متر در لایه سنگی شیل واقع در شهرک شهید کشوری - اصفهان با در نظر گرفتن اثرات ناهمسانگردی ساختاری ناشی از حضور بلوک­ها و درزه­های سنگی و فشار آب­ حفره­ای و همچنین بررسی جوانب این ناپایداری­ها پرداخته شده است. چالش اساسی موجود در این نوع شیروانی ها، حضور مصالح سنگی و روی دادن ریزش­های بلوکی همزمان با تراوش آب از میان درزه­ها است. برداشت اطلاعات از طریق روش خط برداشت و تحلیل­های آماری در نرم­افزار DIPS انجام گردیده و در نهایت تحلیل استاتیکی، دینامیکی و هیدرواستاتیکی با استفاده از نرم افزارUDEC  صورت پذیرفته است. نتایج نشان می دهند که دیواره مورد مطالعه در حالت استاتیکی و دینامیکی پایدار، ولی با اعمال جریان هیدرولیکی دچار ناپایداری شده است.

Keywords:

شیروانی سنگی, پایداری شیروانی, فشار آب حفره ای, ناهمسانگردی ساختاری, روش المان مجزا

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_TRJ-16-3_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/963250/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نادی، بهرام و توسلی، امید و عساکره، عادل و تدین، علی،1398،بررسی پایداری شیروانی سنگی تحت اثر ناهمسانگردی ساختاری و فشار آب حفره ای به روش المان مجزا (مطالعه موردی)،،،،،https://civilica.com/doc/963250

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 9,236
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support