ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارائه یک روش نوین انتخاب مواد مهندسی از روی داده های آزمایشگاهی بر مبنای تئوری گراف و جبرخطی ماتریس ها

Year: 1398
COI: IMES13_309
Language: PersianView: 258
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدیه فصاحت - کارشناس ارشد مهندسی مواد و متالورژی و مسئول فنی آزمایشگاه مرجع مرکزی دانشگاه علم و صنعت ایران
حسین وفایی نژاد - دکتری مهندسی مواد و متالورژی و مسئول کیفی آزمایشگاه مرجع مرکزی دانشگاه علم و صنعت ایران
منصور سلطانیه - استاد دانشکده مهندسی مواد و متالورژی و مدیر ارشد آزمایشگاه مرجع مرکزی دانشگاه علم و صنعت ایران

Abstract:

در پژوهش حاضر رویکرد جدیدی جهت انتخاب مواد مهندسی برای یک قطعه مهندسی معین با استفاده از مدل ترکیبی تئوری گراف و جبر خطی ماتریس ارائه شده است. این مدل بر اساس معرفی یک اندیس شایستگی توسعه یافته است که به کمک آن بتوان خواص مورد نیاز برای یک قطعه صنعتی را مشخصه یابی و سپس درجه بندی نمود. این اندیس به کمک تعریف یک تابع انتخاب مواد مناسب که از نمودار انتخاب مواد مشتق شده است، بدست می آید. اساس ارزیابی و عملکرد سیستم بر مبنای خواص موردنظر در انتخاب مواد و اهمیت نسبی آنها به یکدیگر برای آن کاربرد معین در نظر گرفته شده است. میزان اهمیت نسبی متغیرهای موثر یا خواص مواد نسبت به هم به کمک منطق فازی مدل سازی و به برنامه اصلی ماتریس ارزیابی معرفی شد. در نهایت به منظور اعتبارسنجی این مدل ترکیبی نوین، دو چالش انتخاب آلیاژ دما بالای مناسب جهت ساخت پره توربین گازی مورد بررسی قرار می گیرد. در میان سوپرآلیاژهای مورد بررسی آلیاژ INCONEL718 بهترین عملکرد را از خود نشان داد که به دلیل داشتن تواما خواص خزشی و ریزدانگی این امر محتمل و منطقی به نظر می رسد

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IMES13_309. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/963861/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فصاحت، مهدیه و وفایی نژاد، حسین و سلطانیه، منصور،1398،ارائه یک روش نوین انتخاب مواد مهندسی از روی داده های آزمایشگاهی بر مبنای تئوری گراف و جبرخطی ماتریس ها،8th International Conferenece and Exhibition on Materials Engineering and Metallurg،Tehran،https://civilica.com/doc/963861

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 22,347
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support