ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه ارقام و سیستم شمارش قوم های کهن ایرانی با دیگر اقوام

Year: 1398
COI: ASOCONF04_057
Language: PersianView: 180
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نسرین تارویردی زاده - دانشجوی دکتری فرهنگ و زبان های باستانی ایران
مجتبی منشی زاده - استاد دانشگاه علامه طباطبائی، گروه فرهنگ و زبانهای باستانی
علی شهیدی - استادیار دانشگاه تهران، گروه فرهنگ و زبانهای باستانی

Abstract:

بخش اعظم دانشی که درباره علم و معرفت ریاضی کهن به دست ما رسیده است متکی بر دانش بابلی است، زیرا اطلاعات بسیاری درباره همه دانش های سومری که به خط اکدی )بابلی( نوشته شده است، آشکار می شود. می توان به این گونه دانش نام علم بین النهرینی، سومری یا اکدی داد؛ اما آنچه باید به خاطر داشت این است که این علم، رنگ و منشا سومری دارد. این دانش ها بر روی لوحها هستند و تاریخ دقیقی برای لوح ها نمی توان در نظر گرفت، زیرا فاقد تاریخ هستند. در این پژوهش مقایسه سیست مهای عددی بین النهرین با یکدیگر و سیست مهای عددی لوانتین باهم موردبررسی و مقایسه قرارگرفته اند که نشان می دهد در بعضی از اعداد از تاثیر گرفته و شبیه هم هستند و در بعضی اعداد دیگر با یکدیگر متفاوت هستند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ASOCONF04_057. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/964160/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
تارویردی زاده، نسرین و منشی زاده، مجتبی و شهیدی، علی،1398،مقایسه ارقام و سیستم شمارش قوم های کهن ایرانی با دیگر اقوام،Fourth Scientific Conference on New Approaches in Iranian Humanities،Ilam،https://civilica.com/doc/964160

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support