ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کمی سازی عدم قطعیت تخلخل در مدل های هیدروکربوری با استفاده از روش خوشه بندی کی-میانگین1 و فواصل

Year: 1398
COI: CCES08_008
Language: PersianView: 139
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسین حدادپور - انستیتو مهندسی نفت، دانشکده مهندسی شیمی، دانشگاه تهران
محمد امامی نیری - انستیتو مهندسی نفت، دانشکده مهندسی شیمی، دانشگاه تهران
بهزاد رستمی - انستیتو مهندسی نفت، دانشکده مهندسی شیمی، دانشگاه تهران

Abstract:

عدم قطعیت در خصوصیات زمین شناسی مخزن تاثیر بزرگی در طراحی سناریو های مختلف تولید دارد. به طور کلی برای کمی سازی عدم قطعیت یک ویژگی پتروفیزیکی از مخزن، تعداد زیادی تحقق از آن مدل پتروفیزیکی ساخته شده و سپس از یک شبیه ساز جریان برای پردازش هر تحقق و دریافت عملکرد مخزن استفاده میشود. با این حال، بدلیل زمان بر بودن اجرای شبیه ساز جریان بر روی تمام تحقق ها، معمولا یک زیرمجموعه از آن ها به عنوان نماینده ای از کل تحقق ها برای شبیه سازی جریان انتخاب می شود. تاکنون روشهای مختلفی به منظور کمی سازی عدم قطعیت مدلهای مخزن معرفی شده است که هر کدام از آنها دارای اساس مخصوص به خود هستند. در این پژوهش، هدف نمایش عدم قطعیت فضایی مخزن به وسیله فواصل و خوشه بندی است که می تواند جایگزین روش های قبل باشد. در ابتدا یک ماتریس فاصله بین تحقق ها ساخته شده و توسط یک الگوریتم کاهش بعد در یک فضای اقلیدسی نگاشته میشوند و بوسیله روش خوشه بندی کی-میانگین یک زیر مجموعه از کل تحقق ها انتخاب خواهد شد. در نهایت نشان داده خواهد شد که این روش یک روش قابل اتکا برای کمی سازی عدم قطعیت در مخزن است.

Keywords:

عدم قطعیت مخزن، کاهش تحقق، خوشه بندی، کی-میانگین، فاصله

Paper COI Code

This Paper COI Code is CCES08_008. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/964335/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حدادپور، حسین و امامی نیری، محمد و رستمی، بهزاد،1398،کمی سازی عدم قطعیت تخلخل در مدل های هیدروکربوری با استفاده از روش خوشه بندی کی-میانگین1 و فواصل،The 8th National Conference on New Research in Chemical Science and Engineering،Babol،،،https://civilica.com/doc/964335

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 63,994
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support