ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارائه راهکاری هوشمند، جهت محاسبه و کاهش میزان سایش لاستیک و احتمال ترکیدگی آن، در کامیون ها، بر اساس منطق فازی

Year: 1398
COI: CAAM11_002
Language: PersianView: 235
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

بار مالی سنگینی که لاستیک برای شرکت های تخصصی راهسازی در بر دارد، این شرکت ها را به سمت استفاده بهینه و نگهداری صحیح با هدف کاهش استهلاک لاستیک سوق داده است. به عنوان مثال در یک شرکت راهسازی با داشتن 164 دستگاه کامیون به 1816 حلقه لاستیک از نوع 12 * 24 نیاز است. با بررسی های به عمل آمده، خرید لاستیک نوع 12 * 24 این شرکت راهسازی در سال 1394 ، تعداد 1980 عدد بوده است که هزینه ای بالغ بر 15.610.513.750 ریال، بار مالی، برای این شرکت در بر داشته است. بعد از روشن شدن هزینه خالص خرید، به راحتی می توان هزینه نگهداری، انبارداری و حمل این تعداد لاستیک را حدود 10 % ارزش آن در نظر گرفت، کهجمعا مبلغ 17.171.565.125 ریال خواهد بود. )قابل ذکر است، میزان خرید لاستیک در سال، به موجودی لاستیک در انبار از سال قبل وابسته است، که این تعداد خرید، در سال 94 با وجود پر بودن انبارهای لاستیک در سنوات قبل بوده، و مصرف لاستیک در سال 94 بیش از مقدار خرید در همان سال است، بنابراین هزینه لاستیک در آن سال بیش از مبلغ فوق است.( روش کار در این سیستم، به صورت ورود اطلاعات شامل میزان وزن وارده بر هر لاستیک، میزان فشار باد هر لاستیک و حداکثر سرعت دستگاه می باشد، سیستم توسط پردازشگر مرکزی، اطلاعات را به سیستم فازی تبدیل کرده و با محاسبات فازی و اجرای قوانین وارده، میزان سایش لاستیک و احتمال ترکیدگی آن را به عنوان خروجی به کاربر اطلاع میدهد. حال با داشتن اطلاعات ورودی و خروجی فوق، سیستم می تواند با هدف یافتن راهکاری جهت کاهش ساییدگی لاستیک و کاهش احتمال ترکیدگی لاستیک، مناسب ترین میزان فشار باد برای چرخها و مناسب ترین سرعت برای حرکت با این این حجم بار را در اختیار اپراتور قرار میدهد. اپراتور نیز با تنظیم فشار باد و کنترل سرعت، می تواند درصد ساییدگی لاستیک را به کمترین میزان ممکن برساند . اطلاعات ورودی سیستم مذکور شامل میزان فشار باد، وزن بار و سرعت کامیون، میتواند به صورت آنلاین از طریق حسگرهای متصل به کامیون حس شده و به رایانه همراه، تبلت و یا رایانه نصب شده درون کامیون ارسال و پس از پردازش به صورت آنی در اختیار راننده قرار گیرد، و یا در زمان بارگیری، موارد ورودی شامل میزان فشار باد چرخهای خوردو و وزن بار توسط اپراتور به عنوان ورودی به رایانهای در محل بارگیری منتقل شده و رایانه در همان لحظه خروجی را شامل میزان باد لاستیک و بهینه ترین سرعت حمل به اپراتور منتقل نماید. سیستم فوق بر اساس منطق فازی طراحی گردیده و در محیط متلب پیاده سازی شده است. قابل ذکر است، نگارنده بالغ بر پنج سال در امور لجستیک شرکت های راهسازی مشغول به کار بوده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAAM11_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/966046/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شکوهی، سیدامیر،1398،ارائه راهکاری هوشمند، جهت محاسبه و کاهش میزان سایش لاستیک و احتمال ترکیدگی آن، در کامیون ها، بر اساس منطق فازی،11th Conference on Asphalt and Asphalt Mixes،Tehran،https://civilica.com/doc/966046

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support