ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر پیرشدگی بر حساسیت رطوبتی مخلوط های آسفالتی

Year: 1398
COI: CAAM11_019
Language: PersianView: 299
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

کاوه قاسم دوست ابدی - کارشناسی ارشد عمران، دانشکده فنی، دانشگاه گیلان
مهیار عربانی - عضو هیئت علمی گروه عمران، دانشکده فنی، دانشگاه گیلان
غلامحسین حامدی - عضو هیئت علمی گروه عمران، دانشکده فنی، دانشگاه گیلان

Abstract:

دلایل اصلی ایجاد خرابی در مخلوط های آسفالتی را می توان در دو دسته فاکتورهایی که به شرایط محیطی و شرایطی که به بارگذاری ارتباط دارند، دسته بندی کرد. پیرشدگی، که هم در حین ساخت روسازی آسفالتی و هم در عمر بهره برداری روسازی اتفاق میافتد، یکی از مهمترین عوامل محیطی است که در کاهش عمر مفید روسازی نقش دارد. شرایط آب و هوایی در نقاط مختلف نیز، تاثیر بسزایی بر کیفیت روسازیهای آسفالتی میگذارد. در این پژوهش به بررسی تاثیر پیرشدگی قیر بر حساسیت رطوبتی مخلوطهای آسفالتی پرداخته شدهاست. مصالحی که به منظور انجام آزمایش در این پژوهش استفاده شدهاست، دو نوع قیر با درجه نفوذهای متفاوت و دو نوع سنگدانه با عملکرد متفاوت در شرایط خشک و مرطوب بودهاست. از افزودنیهای ضدعریان شدگی 0/4) درصد وزن قیر افزودنی مایع وتفیکس و 1درصد وزن قیر نانوآهک هیدراته) برای ساخت نمونه های اصلاح شده استفاده شده است. به منظور بررسی و ارزیابی حساسیت رطوبتی مخلوطهای آسفالتی، از نسبت مدول برجهندگی در شرایط خشک و مرطوب در نمونه های کنترل، پیرشدگی کوتاه مدت و پیرشدگی بلندمدت استفاده شد . نتایج بهدست آمده از آزمایشها نشان داده است که پیرشدگی سبب سخت تر شدن مخلوط آسفالتی در حالت خشک و مرطوب میشود با این تفاوت که در حالت مرطوب سخت شدگی کمتر افزایش مییابد. این موضوع سبب کاهش نسبت مقاومت مرطوب به مقاومت خشک مخلوط آسفالتی میشود، که سبب ضعیف شدن مخلوط در شرایط مرطوب میباشد. تاثیر افزودنیها نیز در شرایط خشک تا حدودی به اصلاح مخلوط آسفالتی کمک میکند ولی در حالت مرطوب این تاثیر مشهودتر است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAAM11_019. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/966063/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قاسم دوست ابدی، کاوه و عربانی، مهیار و حامدی، غلامحسین،1398،بررسی تاثیر پیرشدگی بر حساسیت رطوبتی مخلوط های آسفالتی،11th Conference on Asphalt and Asphalt Mixes،Tehran،https://civilica.com/doc/966063

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 14,219
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support