ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی استفاده از روغن گیاهی بازیافتی به عنوان جوانساز در مخلوط های آسفالتی بازیافتی

Year: 1398
COI: CAAM11_025
Language: PersianView: 413
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسن زیاری - استاد، گروه راه و ترابری، دانشکده عمران، دانشگاه علم و صنعت ایران
علی منیری - دکتری عمران راه و ترابری، دانشکده عمران، دانشگاه علم و صنعت ایران
پرستو بحری - کارشناس ارشد عمران راه و ترابری، دانشکده عمران، دانشگاه علم و صنعت ایران
محسن اربابی - کارشناس اداره نگهداری راه، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس

Abstract:

با توجه به قیمت بالای قیر و کمبود منابع طبیعی مصالح سنگی، اهمیت استفاده از مخلوطهای آسفالتی بازیافتی بر کسی پوشیده نیست. بازیافت آسفالت بهعنوان چالشی دیرینه در صنعت تولید آسفالت همواره مطرح بوده است و همواره محققین این امر بر آن بوده اند تا درصد استفاده تراشه های آسفالت بازیافتی را در مخلوطهای جدید بالا ببرند. بااین وجود این امر با توجه به اینکه قیر پیر شده در تراشه های آسفالت بسیار سخت و شکننده بوده و فاقد مشخصات فنی لازم برای استفاده مجدد در آسفالت میباشد همواره با چالش مواجه بوده است. در سالهای اخیر محققین امر بازیافت آسفالت توانستهاند با استفاده از جوانسازها خصوصیات ازدسترفته قیرهای بازیافتی را به آنها برگردانند. در این مقاله سعی بر آن بوده است تا با استفاده از روغنهای بازیافتی به عنوان جوانساز به کاهش هزینه تمام شده مخلوطهای آسفالتی بازیافتی کمک شود. نتایج حاکی از آن است که روغن گیاهی بازیافتی هیچ مشکلی در خصوصیات حساسیت رطوبتی، مدول برجهندگی و شیارشدگی مخلوطهای بازیافتی ایجاد نمیکند و مقاومت ترک-خوردگی آنها را نیز تا حد قابل قبولی بهبود می بخشد و میتواند به عنوان یک جوانساز مقرونبهصرفه در صنعت موردبررسی قرار گیرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAAM11_025. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/966069/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زیاری، حسن و منیری، علی و بحری، پرستو و اربابی، محسن،1398،بررسی استفاده از روغن گیاهی بازیافتی به عنوان جوانساز در مخلوط های آسفالتی بازیافتی،11th Conference on Asphalt and Asphalt Mixes،Tehran،https://civilica.com/doc/966069

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 22,327
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support