ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی شرایط امتزاج قیر بکر و قیر پیر شده با استفاده از آزمایش شکست قیر در دمای پایین

Year: 1398
COI: CAAM11_026
Language: PersianView: 210
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سالار حسین زاده - دانشجوی کارشناسی ارشد راه و ترابری، دانشکده مهندسی عمران، پردیس دانشکده های فنی، دانشگاه تهران
سیدمحمد ضیاعلوی - استادیار راه و ترابری، دانشکده مهندسی عمران، پردیس دانشکده های فنی، دانشگاه تهران

Abstract:

امروزه فناوری بازیافت، در اکثر شاخه های علوم از جمله روسازی راه مطرح است. افزایش هزینه های ساخت و نگهداری راه، مشکلات تهیه مواد اولیه مرغوب، کمبود منابع مالی و نیاز برای ترمیم و نگهداری راه ها باعث شده است که بازیافت آسفالت به طور جدی در دستور کار سازمان های ذیربط قرار گیرد. نگرانی عمده در رابطه با استفاده از مخلوط های آسفالتی با درصد بالایی از تراشه های آسفالت بازیافتی، اندرکنش و ترکیب قیر پیر شده با قیر بکر است زیرا خصوصیات مخلوط آسفالتی به طور عمده از خصوصیات قیر ترکیب شده نشات میگیرد. در این مطالعه در ابتدا با شبیه سازی پیر شدگی بلند مدت قیر با استفاده از گرمخانه ساده، با ساخت نمونه های قیری با نسبت های برابر از قیر بکر و قیر پیر شده، شرایط دمایی و زمانی مختلف جهت عمل آوری نمونه ها اعمال شد، در نهایت میزان امتزاج بین قیر بکر و پیر شده با استفاده از انرژی و نیروی شکست آنها در دما منفی 5 درجه بررسی شده است. نتایج حاکی از آن است که پدیده امتزاج به دما و زمان عمل آوری وابسته است و با افزایش دما و زمان عمل آوری، انرژی و نیروی شکست نمونه ها افزایش می یابد. این امر نشان می دهد که قیر بکر در قیر پیر شده انتشار می یابد و باعث احیا و بهبود خواص رئولوژیکی آن می شود. همچنین با ساخت نمونه های کاملا امتزاج یافته و مقایسه انرژی و نیروی شکست آنها با انرژی و نیروی شکست نمونه های تماسی، نتایج نشان داد در دمای 163 درجه سانتی گراد امتزاج کامل بین دو قیر صورت می گیرد در حالی در دمای 135 درجه سانتی گراد امتزاج جزیی بین قیر پیر شده و قیر بکر رخ می دهد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAAM11_026. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/966070/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حسین زاده، سالار و ضیاعلوی، سیدمحمد،1398،ارزیابی شرایط امتزاج قیر بکر و قیر پیر شده با استفاده از آزمایش شکست قیر در دمای پایین،11th Conference on Asphalt and Asphalt Mixes،Tehran،https://civilica.com/doc/966070

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 67,801
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support