ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی آسفالت لاستیکی حاوی RAR با دانه بندی های پیوسته و میان تهی

Year: 1398
COI: CAAM11_068
Language: PersianView: 317
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمیدرضا صاحب الزمانی - مدیر کنترل کیفیت شرکت کندوانپارس، دانشجوی دکتری راه و ترابری دانشکده فنی دانشگاه تهران
نادر محمودی نیا - کارشناس ارشد مهندسی راه و ترابری
کورش نادری - مدیر فنی شرکت زواوی-کولاس، دکترای راه و ترابری
Jorge SOUSA - مدیر عامل شرکت Consulpave، دکترای روسازی

Abstract:

روشهای مختلفی برای کاهش سختی تولید و اجرای آسفالت با قیر لاستیکی به روش اختلاط تر معرفی شده است. افزودنی RAR برای از بین بردن معضلات مربوط به تولید قیرهای اصلاح شده لاستیکی طراحی و تولید شده است. RAR از قیر نرم، پودر لاستیک و فیلرهای مختلف تشکیل شده و به روش اختلاط گرم و فعالسازی پودر لاستیک درون قیر تولید میشود. روش اختلاط خشک را میتوان برای اضافه کردن آسان این افزودنی در کارخانه های منقطع بکار برد. اگرچه این نوع اصلاح آسفالت با مواد لاستیکی نتایج رضایت بخشی داشته است، تحقیقات بیشتری برای اثبات مزایا و عملکرد برتر آن در دانه بندیهای مختلف نیاز است. هدف از این تحقیق تعیین ترکیب بهینه آسفالتهای اصلاحشده با RAR در دانه بندیهای پیوسته و میان تهی بر اساس مشخصات حجمی و عملکردی آنها است. چهار آسفالت با دانهبندی پیوسته و چهار آسفالت با دانه بندی میانتهی شامل آسفالتهای اصلاح شده با پودر لاستیک و RAR برای تعیین مشخصات حجمی آزمایش شدند. دانهبندیها به نحوی انتخاب شد که به مقادیر قیر بهینه منطقی ختم شود که 15 و 25 درصد آن شامل RAR باشد. برای آسفالتهای با دانه بندی پیوسته، طرح اختلاط حجمی سوپرپیو و برای آسفالتهای با دانه بندی میان تهی، طرح اختلاط حجمی توسط دستگاه تراکم چرخشی بر اساس AASHTO R46 انجام شد. تغییرشکل دائمی، ترک خوردگی خستگی و نیز مشخصات ترک خوردگی شکست آسفالتهای حاوی RAR با انجام آزمایشهای عملکردی ارزیابی شده و با مشخصات مربوط به آسفالتهای اصلاح نشده و اصلاحشده با پودر لاستیک به روش اختلاط تر مقایسه شد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAAM11_068. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/966112/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صاحب الزمانی، حمیدرضا و محمودی نیا، نادر و نادری، کورش و SOUSA، Jorge،1398،ارزیابی آسفالت لاستیکی حاوی RAR با دانه بندی های پیوسته و میان تهی،11th Conference on Asphalt and Asphalt Mixes،Tehran،https://civilica.com/doc/966112

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 71,352
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support